100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: בית ספר לחלומות

מאת: אלון סלע (19.04.2017)

השבוע התחלתי לערוך את קורות החיים שלי מחדש. ניסיתי לתמצת את חווית ההתמחות שלי בקרן JVP, למשפט קצר אחד, לכמת את התחושות שהתלוו לתקופה כל-כך משמעותית. התקשיתי מאוד. קשה להאמין שכבר עברו שלושה חודשים מהרגע שהגעתי לראשונה לקרן. שלושה חודשים, שבסיומם אני מרגיש כאילו רק כעת התחלתי. יש עוד כל כך הרבה מה לעשות, ללמוד, לנתח, לגלות, ולחדש.
 
תוך כדי תנועה, במהלך המשימות שקיבלתי במהלך ההתמחות, עניין אותי להבין את עולם הסטרטאפים, דווקא מהזווית של היזם. קטונתי מלהגיע למסקנות חד משמעיות, אבל נדמה כי מצאתי מספר מרכיבים מהותיים שזיהיתי מבין החברות שיצא לי להכיר ואף לעבוד מולן:
 
- איזו בעיה / צורך באים לפתור - המיזם צריך לפתור בעיה קיימת- ככל שהבעיה גדולה יותר ונוגעת בכאב אמיתי של אנשים, כך פוטנציאל הצלחתו של המיזם גדל. העיקרון מאפיין את מרבית החברות היא התשוקה לייצר שינוי, לייצר ערך, ולפעול לאיתור פתרונות פורצי דרך שיכולים לשנות את העולם.
 
- לאיזה שוק פונים? ניתן לחשוב שזה החלק הקל, כי מהרגע שיש בעיה מוגדרת מן הסתם ידוע מי קהל היעד. אך למעשה, הסטרטאפים משקיעים מאמץ רב ותקציב משמעותי להגעה לשווקים הנכונים "go to market" תוך בניית תוכנית עם יעדים ברורים המכוונת ללקוחות הפוטנציאליים וקהל המטרה אליו מכוונת החברה.
 
- צוות המיזם- בתקשורת נחשפים לא מעט פעמים סטטיסטיקות על הצלחה של מיזמים / סטארטפים. ע"פ הפרסומים אחד למאה או למאתיים מיזמים מצליחים בסופו של דבר להקים חברה לאורך זמן שגם מצליחה למכור ואף להרוויח. . מהסיבה הזו, יש חשיבות גדולה לבחירת האנשים שאיתם יוצאים מסע. בישיבות שיצא לי להיות נוכח בהן, בהן נפגשנו עם חברות חדשות, תמיד שמתי לב לדינמיקה הייחודית בין חברי הצוות. הבחנתי כיצד כל אחד מביא משהו שונה ומיוחד למיזם, ולכך שבתחום של יזמות אין משמעות לגיל או למעמד. לי הזדמן לשבת עם מבוגרים וצעירים ממני, מנכ"לים יוצאי צבא, חוקרים מהאקדמיה, יזמים שזה כבר הסטארטאפ השני או השלישי שלהם, כאשר לכולם היה את אותו ניצוץ ייזמי בעיניים.
 
עולם היזמות הוא מרתק בעיני, וההתנסות לחוות אותו כמתמחה בקרן הון-סיכון ובמיוחד JVP הייתה חוויה מדהימה עבורי. התנסות משמעותית במיוחד בהתמחות הייתה ההזדמנות לעבוד בקרן בינלאומית בעלת נגיעות לוקאליות ייחודיות משל עצמה, קרן שכל הזמן חושבת איך להפוך חברות ישראליות להצלחה עולמית ובמקביל מארחת אינספור משלחות מחו"ל וחושפת את קהילת הסטרטאפ בישראל. אחת המסקנות שאני יוצא מהחוויה המעצימה הזו היא שלאנשים בישראל יש צורת חשיבה מקורית משלהם, ושמגמת היזמות צריכה להמשיך ולצמוח בכל תחומי החיים-בפן החברתי, התרבותי והטכנולוגי.
 
אני רוצה להודות למסלול האקדמי המכללה למנהל, שאפשר לי לקבל הצצה לשוק העבודה בליווי ותמיכה אינסופיים. אני מרגיש שבעקבות הפרויקט אני יוצא עם ניסיון שלא הייתי יכול לצבור באף מקום אחר, ועם ההבנה של חשיבות השילוב בין לימודים ופרקטיקה.
 
וכמובן לסיום, אני רוצה להגיד תודה גדולה ל JVP, ולכל האנשים שליוו אותי בהתמחות. אני מרגיש שזאת זכות גדולה להיות חלק מארגון כל כך מקצועי, יסודי ובעל מוניטין. באמת שלמדתי המון בכל מפגש עם האנשים מהארגון. גאווה רבה עבורי להתחיל את הקריירה בארגון כזה - בית הספר הכי טוב שהייתי יכול לבקש.
 

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×