100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: אורי אזריהן (03.02.2016)

אז הגענו לסופו של הפרויקט. מדובר בחוויה בלתי נשכחת, רק מתי מעט זוכים להיכנס ל"מכונת הזמן" שנקראת The Leaders. בחודש האחרון של הפרויקט התחזקה אצלי ההבנה שהחיים קורים בזמן שאנחנו עסוקים בלתכנן את העתיד. פעמיים בשבוע, קמתי בבוקר, התלבשתי יפה ועשיתי את דרכי למרכז העסקים של ישראל. אנשים מעונבים עוברים הלוך ושוב, יוצאים ובאים בין פגישות ועושים עסקים. זה המקום בו אני שואף להיות בהמשך הדרך. עדיין לא התבשלה בי ההחלטה אם אעשה זאת כעורך דין, רואה חשבון, שילוב של שניהם או בפוזיציה אחרת. אבל מה שבטוח הוא שבאמתחתי ארגז כלים שמאפשר לי לעסוק בספקטרום רחב של תחומים. הפרויקט עזר לי להבין כבר עכשיו, שאני שואף להיות חלק מעולם העסקים של ישראל. זו הייתה המטרה שלי גם לפני, אך קשה להבין זאת באמת, עד שחווים זאת בזמן אמת.

אז כמו שהבטחתי, ההתלבטות המרכזית שלי היא באיזה תחום לעסוק בהמשך הקריירה המקצועית שלי. במהלך ההתמחות שלי באגמון, פיתחתי יכולות של "שב"כניק" - כל הזמן חקרתי אנשים שנקרו בדרכי בנושאים שמעניינים אותי. אני אדם סקרן מטבעי, ואחת מהמטרות שלי בהגעה לפרויקט הייתה ללמוד על כל מיני תחומים ולהבין במה אני מוצא עניין. במהלך אחד מימי העבודה שלי במשרד, נפגשתי עם רו"ח-עו"ד שעבד מספר שנים ברשות המיסים כרו"ח וכיום שינה כיוון לתחום המשפט. קיבלתי ממנו כמה תובנות על תחום המיסים, והוא והסביר לי מה צריך להיות השיקול המרכזי שלי בטרם אבחר תחום התמחות. רוב האנשים שלומדים משפטים וחשבונאות פונים לתחום המיסים, ואין כמו לקבל עצה מאדם המכיר את שני צדיו של המטבע, הציבורי והפרטי.

ביום אחר, שוחחתי עם עו"ד אייל שרון מהמשרד שעוסק בתחום התכנון והבנייה. האמת שאני לא כל כך מוצא עניין בתחום, אך דבר אחד מרכזי לקחתי מהשיחה עמו. אסכם זאת במשפט שאמרתי לו בטרם יצאתי ממשרדו – "לא משנה במה אעסוק, אני רוצה שתהיה לי תשוקה דומה לזו שיש לך ביחס למה שאתה עושה". יש המון אנשים מעניינים בחוץ, ומכל אחד ניתן ללמוד משהו. אני שמח שהייתה לי את ההזדמנות לפגוש חלק מהם ולהיחשף לעשייה שלהם. לאחר ההתנסות שלי, ההתלבטות המרכזית שלי בכל הנוגע להתמחות במשפטים היא האם להתמחות בתחום המסחרי או בתחום המיסים.

הקו שמנחה אותי בחיי המקצועיים הוא חיבור אמיתי ותשוקה לתחום בו אעסוק. נקודת המוצא שלי היא שכשעושים משהו שאוהבים, עושים אותו בכיף ועל הצד הטוב ביותר. אני מאמין שלא משנה באיזה תחום אעסוק, ברגע שיהיה לי חיבור אליו, גם ההצלחה תגיע. הרי מה אנחנו רוצים בסה"כ? לקום כל בוקר עם חיוך, להגיע לתחושת סיפוק מהעשייה שלנו ולסיים כל יום עבודה עם הרגשה שאנחנו מתפרנסים ממשהו שאנחנו אוהבים. הפילוסוף הסיני קונפוציוס הגדיר זאת כך: "תעשה מה שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד יום אחד בחייך". אהבה היא הכוח החזק בטבע.

אני לא יכול לחתום את התקופה הזו, בלי להודות לכל צוות המשרד, אנשים מקסימים שכל בוקר עברו ליד החדר שלי והיה חשוב להם להגיד בוקר טוב ולשאול לשלומי. אנשי מקצוע רציניים, שלצד העיסוקים שלהם מצאו גם זמן לחנוך אותי וללמד אותי איך המקצוע עובד ומה המשמעות הפרקטית של להיות עורך דין. ואחרונים חביבים לצוות המתמחים האלופים של המשרד. הם אלה שעשו את התקופה הזו לנעימה במיוחד, קיבלו אותי אליהם באהבה, תמיד עזרו כשביקשתי ונתנו לי להרגיש בבית. אין ספק שתהיו חסרים לי לפחות פעמיים בשבוע, תודה רבה!

אז הפרויקט מגיע לסיומו, בהחלט היה מרגש להופיע על שלטי חוצות וברחבי המדיה, קיבלתי המון פידבקים ופרגון ואני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו כדי להודות לכולם. השתדלתי לחלוק אתכם לאורך הדרך את החוויות שלי, את הרגשות שלי, לחשוף אתכם לעשייה שלי, ולתת לכם טעימה מההשקפה שלי על דברים.

שלכם,

אורי אזריהן

Ori.azrihan@gmail.com

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×