100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: כל סוף הוא התחלה חדשה.

מאת: דרור זילכה (26.01.2016)

הגיע הזמן לסכם את התקופה המדהימה של פרויקט The leaders, ולהודות למכללה למנהל ולבית ההשקעות אלטשולר שחם, אך לא לפני שאספר על החוויות שהיו לי בשבועות האחרונים.

נתחיל מחדר המסחר בבית ההשקעות אלטשולר שחם, בשבועות שהייתי בחדר המסחר התקיימה וועדת השקעות עם דירקטורים חיצוניים בנושא קרנות הנאמנות. רונן ברקוביץ, שמנהל את תחום קרנות הנאמנות בבית ההשקעות, הציג בפני הוועדה את הפעילות שלו בנושא.

חדר המסחר זהו המקום בו מנוהלים כל הכספים בבית ההשקעות (כ-66 מיליארד). שם גם מתבצעות העסקאות בפועל, לאחר שהתקבלו ההחלטות בוועדות ההשקעה.

מי שמנהל את חדר המסחר הוא דני ירדני, סמנכ"ל ההשקעות של אלטשולר שחם, שהוא דמות מרכזית בוועדות השקעה . יצא לי לפגוש את כל הצוותים שנמצאים בחדר מסחר ולהכיר את תחום האחריות שלהם. דפנה בסה, מנהלת תחום ניהול התיקים, הציגה לי את תחומי האחריות של הצוות שלה והסבירה לי מהו מסלול ההכשרה אשר צריך לעבור בכדי להיות מנהל תיקים.

ישנם כמה מוצרים שלא היו מוכרים לי מספיק לפני שהגעתי לחדר המסחר, כמו למשל קרנות הנאמנות המחקות שמנוהלות ע"י אלטשולר שחם (smart beta). למיטב הבנתי, מדובר במוצר שעדיין אינו מפותח כ"כ בארץ, זאת בשונה מארה"ב ומטרתו לנסות להשיג תוצאות דומות ככל הניתן לנכסי הייחוס אחריהן עוקבות הקרנות. נכון למועד זה, מנהלי ההשקעות של הקרנות הללו באלטשולר שחם הם גיא לילינטל וארז וילף, וליאור כגן אחראי על מתן הייעוץ בקשר לקרנות הללו.

בחדר מסחר נפגשתי גם עם מנהל ההשקעות ארז וילף ודרכו נחשפתי לעולם הנגזרים והאופציות. בנוסף, יצא לי להתנסות בניתוח דוחות של חברות היי טק מובילות שהוצאנו ממערכת הBloomberg-.

לאחר שסיימתי את ההתמחות בחדר המסחר, עברתי להכיר את מחלקת קשרי יועצים, אותה מנהל גיל בכר, מנהל מערך בנקים, קרנות נאמנות. במחלקה בעצם אחראים על הקשר עם יועצי הבנקים. במהלך ההתמחות הצטרפתי לגיל לכנס יועצי השקעות של בנק דיסקונט והקשבתי לסקירה שהעביר להם גילעד אלטשולר. הרגשתי שהיועצים היו מאוד סקרנים לשמוע את הסקירה של גילעד ושאלו הרבה שאלות מעניינות.

עברתי גם במחלקת השיווק והמכירות של התיקים המנוהלים, שם נפגשתי עם תומר דן, מנהל מכירות מוסדי, שאחראי על הלקוחות המוסדיים שיש לבית ההשקעות, לקוחות כמו למשל גופיים ציבוריים שמצריכים ניהול ייחודי ומקצועי או לקוחות בעלי הון רב. תומר עובד גם מול Family Office, שעם אחד מהם יצא לי להיפגש ולחוות את ההתנהלות מולם. כמובן שבמסגרת הפרויקט יצא לי להכיר עוד הרבה מחלקות, אבל לא יכולתי להרחיב על כולן בבלוגים שלי.

יש כמה מסקנות וחוויות שלקחתי איתי מהתקופה בה השתתפתי בפרויקט. כמו החוויה שהייתה לי בכניסה לוועדת השקעות עם גילעד אלטשולר, בפורום מצומצם ביותר ולשמוע על אסטרטגיית ההשקעות של אלטשולר שחם, פגישה עם גופים בינ"ל גדולים, שיצא לי לקרוא עליהם רק באינטרנט ובספרים. למדתי שבשוק ההון חשוב לצבור ידע וניסיון כבר בשלב מוקדם, שזה משהו שללא ספק יעזור לי בהמשך הקריירה.

וכמו שאמרתי בתחילת הפרויקט, בעולם של היום צריך לייצר הזדמנויות חדשות. אני מאמין שפרויקט כזה הוא בהחלט הזדמנות חדשה עבורי, הזדמנות לחוות את עולם ההשקעות וההזדמנות ליצור קשרים עם הרבה אנשים מהתחום. כחלק מהתהליך שעברתי, למדתי המון וניסיתי לחלוק דרך הבלוגים מגוון של תחושות וחוויות שעברתי. אך זכרו, הדרך הטובה ביותר ללמידה היא מן העשייה עצמה.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×