100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הזמן עובר מהר כשנהנים

מאת: איציק כהן (26.01.2016)

הגיע הזמן להיפרד? כל כך מהר? או כמו שנאמר הזמן עובר מהר כשנהנים

טוב, אז איך מסכמים את כל החוויה האדירה הזו?

נתחיל מהסוף להתחלה, החודש האחרון ב eBay היה חוויתי במיוחד, מכיוון שבסיומו נדרשתי להציג את המערכת שבניתי לכולם.

מי אלה כולם? נתחיל מהצוות הגדול שאליו השתייכתי ושעבורו בניתי את המערכת ונמשיך במנכ"ל eBay ישראל.

בבואי להציג את המערכת לצוות שלי צצה לה ההתרגשות מההצגה בפעם הראשונה מערכת שלמה שתכננתי ובניתי. הסברת החשיבות של כל מרכיבי וחלקי המערכת הייתה בשבילי ממש סגירת מעגל, פתאום הבנתי כמה הספקתי לעשות בתקופה הקצרה הזו. לאחר שסיימתי להסביר על המערכת הגיע שלב השאלות והסקרנות של הצוות, שלב ממנו חששתי מעט לפני ההצגה. במהלך ההצגה כל החששות שלי פגו, שכן לאורך ההסברים הבנתי שאני מכיר את המערכת מיסודה ושאוכל בביטחון מלא לענות על כל שאלה. ואכן כך היה.

זהו, ההצגה לחברי הצוות עברה בהצלחה- חברי הצוות פירגנו על כל העבודה הקשה וההשקעה. האתגר הבא- הצגת הפרוייקט מול המנכ"ל. ההתרגשות גוברת אבל כבר יש לי ניסיון קודם והבנה טובה יותר מול מה אני עומד ואיך אני הולך לעשות את זה. ניצלתי את ההזדמנות לשאול את המנכ"ל שאלה שסקרנה אותי: "איך אתה עוקב אחרי כל צוותי הפיתוח ויודע מה קורה בחברה כל הזמן?" ללא היסוס ומחשבה מרובה נאמר לי מיד כי התשובה פשוטה- אתה פשוט מעסיק אנשים מצוינים ולא מתפשר על פחות מכך. בדיעבד התשובה נשמעת ברורה מאליה, אך כמי שמתכנן להקים ולנהל עסק בעתיד, חשבתי רבות על דרכים לקדם את העסק ולחדור לשוק בפן הטכני, שיווקי ומקצועי, אך פעם אחת לא חשבתי שהמפתח להצלחה טמון במשאב האנושי.

לסיכום תקופה בלתי נשכחת, שלושה חודשים העברתי eBay בפרוייקט ,The Leaders המון פירסום, המון התרגשות והמון ידע נצברו במהלך התקופה הזו.

אני זוכר את עצמי לפני שנתיים כשראיתי את השלט במכללה של קבוצת המשתתפים בפרוייקט בפעם הראשונה, חושב לעצמי איזה הזדמנות נדירה ומעצימה הם קיבלו. לכן, כשנועה שבתאי, דוברת המכללה, הגיעה אלינו, הסטודנטים, כדי להציע לנו את הפרוייקט ידעתי שאני חייב לקחת בו חלק. ואכן, ציפיותיי התממשו, זכיתי להיות חלק ממשפחת eBay , לקחת חלק בפעילויות פנאי שמתקיימות שם כל שבוע, לחגוג את חג החנוכה בסינמה סיטי ולחוות את השנה האזרחית החדשה לצד פינוקי תותים וקצפת. אלו הם הדברים הקטנים גדולים שעושים את כל ההבדל בין מקום עבודה שוחק לבין מקום עבודה שמעודד יצירה ופיתוח על ידי אווירה משפחתית ונעימה.

מה שבטוח הוא שבתקופה זו הוספתי כמה כלים חדשים לארגז הכלים שלי, כלים שישמשו אותי כל חיי. למדתי על עולם ה BIG DATAוכמה הוא באמת "BIG" במלוא במובן המילה, התנסיתי בתכנון ופיתוח מערכת מאפס לפי צרכי לקוח (הצוות), למדתי כיצד לנהל את לוח הזמנים של פיתוח המערכת בצורה נכונה, לפתור בעיות וכיצד להציג את המערכת ללקוחות (הצוות והמנכ"ל).

אז לאן ממשיכים הלאה? כמו בריצה גם בחיים, אני מביט על הנקודה הרחוקה שאליה אני רוצה להגיע, גם אם היא עדיין לא ממש נראית באופק. הנקודה הבאה שלי היא במרחק 10 שנים, כשאני, איציק כהן, שואף לעמוד בראש חברה אשר מפתחת תוכנה. תוכנה, אשר תיגע בכולנו ותהפוך את החיים של כולנו לקלים יותר. אני בטוח שהניסיון שרכשתי בפרוייקט זה, הוא הצעד הראשון שמקרב אותי לנקודה הזו. כעת, זה באמת אפשרי ואף עומד מעבר לפינה.


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×