100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: זהו? כבר נגמר?

מאת: אופיר קורן (26.01.2016)

"סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר.. טוב יותר?? לא יודעת מה יותר. משהו אחר". אז זהו, עברו שלושה חודשים, הפרויקט נגמר והתחלות חדשות עומדות בפתח.

למעשה לפני חצי שנה התחלתי את תהליכי המיון לפרויקט. כשהגעתי לדינמיקה הקבוצתית הייתי מוקפת בסטודנטים שכל אחד מהם היה יותר מוכשר מהשני. החששות החלו לצוף במוחי.. "האם אני טובה מספיק?" "יש לי בכלל את מה שצריך כדי להיות לידרית?" כשקיבלתי את הטלפון מליאור מהמרכז לניהול קריירה שאני בפנים ההתרגשות רק הלכה ועלתה. פתאום הכל נראה הרבה יותר מוחשי ומשלב לשלב הייתי יותר חדורת מטרה לקבל את מה שאני רוצה- לראות איך מתנהל עולם ההדרכה בארגון גדול בעולם האמיתי. וכך היה, לפני שלושה חודשים נכנסתי ל"שיכון ובינוי", קבוצת התשתיות והנדל"ן המובילה במדינה והשתלבתי במחלקת ההדרכה של חברת הבת סולל בונה תשתיות שפועלת בישראל. במהלך הלימודים יצא לי לשמוע על "ארגון מטריציוני" וזה תמיד היה נשמע לי כמו משהו שקיים רק בספרים ולא במציאות. הרי איך יכול לקרות מצב שבו עובד אחד כפוף לכמה מנהלים שונים ומקבל מכולם משימות ופרויקטים? איך זה בכלל יכול לעבוד טוב בעולם העסקי? כשהגעתי ל"שיכון ובינוי" הבנתי שלא רק שהדבר הזה קיים במציאות אלא גם שהוא עובד על הצד הטוב ביותר. במסגרת ההתמחות יצא לי לעבוד בשני ממשקים. גם עם אילת דביר זייצוב שהיא מנהלת מחלקת פיתוח והדרכה ב"שיכון ובינוי הקבוצה" וגם עם שירי ברונכר שהיא ראש תחום ההדרכה ב"סולל בונה תשתיות חברת הבת". שתיהן הראו והמחישו לי איך מתנהלים בארגון מטריציוני על הצד הטוב ביותר. בחודש האחרון יצא לי לעבוד עם אילת על פיתוח כלי הערכה למנהלים לקראת שיחות המשוב עם העובדים בחברה בהזדמנות זו למדתי מה לוקחים מהתיאוריה ואיך זה משתלב עם המציאות הארגונית. במקביל, קורס החונכים עליו עבדתי עם שירי התחיל ואנחנו המשכנו לארגן את כל הדברים הנדרשים למהלך הקורס ובמקביל התכוננו לכנס הסיום שייערך ב"יס פלאנט". התנסיתי בהתנהלות עסקית מול ספקים, קבלת הצעות מחיר, ועיצוב גרפי, הדברים הללו הראו לי איזו מעטפת שלמה מקיפה את עולם התוכן של פיתוח ההדרכה.

אין לי ספק שהתהליך שעברתי בפרויקט ילווה אותי לאורך כל החיים גם מהבחינה האישית וגם מהבחינה המקצועית. לאילת ושירי אכפת ממני בכל מובן שהוא והן לא מפסיקות לתת לי טיפים על איך לחיות את החיים כאן ועכשיו כך שיהיה לי מה לספר לנכדים. גם בממד המקצועי הן דואגות לי מאוד וכל הצוות הבטיח לעזור לי במציאת מקום עבודה חדש ומאתגר. ההתנהלות של צוות משאבי אנוש הבהירה לי יותר מאי פעם כמה עבודת צוות היא נכס חשוב במקום עבודה. בהרבה שלבים בחיים יצא לי לעבוד כחלק מצוות אבל רק בהתמחות הבנתי כמה עבודה בצוות יכולה להרים או להפיל פרויקט וזה אחד הדברים הקריטיים שאני אקח איתי הלאה להמשך החיים. חשוב לי לציין גם משהו חשוב מאוד שלמדתי משירי- איך להתנהל במצבי לחץ. כשצילמנו את הסרטון לקראת קורס החונכים אחד מהנחנכים העדיף שלא לקחת חלק בצילומים. לשירי כמובן היה חזון מאוד ברור לגבי כמה אנשים היא רוצה שיצטלמו ומה היא פחות או יותר חשוב לה שיופיע ולכן התפלאתי מאוד מהדרך בה היא התמודדה עם הסירוב הזה. כשדמיינתי איך אני הייתי מתנהלת חשבתי על הרבה צעקות ומצב רוח רע ואילו שירי קיבלה "לא" כתשובה והמשיכה הלאה בקור רוח מופתי ובלי לייחס לזה יותר מידי חשיבות. התנהלות שכזו קריטית לנו כבני אדם ולא רק כחלק מארגון והסיטואציה הזו תיחרט לי בראש לנצח. אני בטוחה שכל פעם שאתקל במצב כזה אני כבר אדע לספור עד 10 ולא אאבד את העשתונות, והכל, הודות לשירי.

עכשיו, ההתמחות מסתיימת ואני מחכה לצעדים הראשונים שלי בעולם ההדרכה. מקווה להצליח ולהרשים את המעסיקים החדשים שלי כמו שהרשמתי את כולם ב"שיכון ובינוי". אני לא יכולה לחכות להתחיל ליישם את כל מה שלמדתי.

בטוחה שעוד תשמעו עליי,

אופיר קורן.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×