100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: חוויה לימודית

מאת: ליטל שר-ישראל (26.01.2016)

עם התחלה וסיום של כל דבר שאני בוחרת לעשות מגיע חשבון נפש – איך אני מסכמת את החוויה, מה עשיתי טוב, מה פחות, מה יכולתי לשפר, מה יכולתי לשמר והאם השגתי בסוף את מה שייעדתי לו. הכי היה לי חשוב בכל כברת הדרך שעברתי זה לתת מעצמי כמה שיותר, לא לפחד, לא להתבייש ולא לחשוש משום דבר, כי עדיף להצטער על משהו שעשית (המלווה בחוויות, למידה והסקת מסקנות) מאשר להצטער על דבר שחששת לעשות ולך תדע איך חייך יכלו להיראות. אני בטוחה שחווית הלימודים שלי הייתה נראית לגמרי אחרת לולא הייתי לוקחת חלק בפרויקט The Leaders, כך שאני מאמינה שבאמת הכל קורה לטובה.

הפרויקט הכניס לחיי הרבה אופטימיות, הנאה ושמחה, לא שלא הייתי מאושרת ואופטימית לפני כן (חבריי יעידו על הטיפוס השמח שאני), אבל אין ספק שצברתי לחיי יותר ויותר רגשות חיוביים עם התנסותי בפירמה המובילה בעולם. עם כמה שאני בנאדם חברותי שתמיד פועל מהלב והנשמה, עדיין מצאתי עצמי נדהמת מיחסי האנוש החמים של משפחת PwC. ההתעניינות של כל עובד בחיי האחר, למרות הלו"ז המטורף והעומס הרב, זה דבר שאכן ראוי להערכה. מה שכן, אני באמת חושבת שכל הנתינה, התמיכה והאכפתיות הושרשו בפירמה עצמה.

הדוגמה הטובה ביותר שאני יכולה לתת לכך היא מרכז ההשמה של PwC הפועל לאיתור הזדמנויות תעסוקתיות ומשקיע מאמצים ומשאבים רבים באיתור משרות חדשות לעובדי ובוגרי הפירמה. משמח שהפירמה מספקת לעובדים ייעוץ, הכוונה וליווי בתהליך ניהול קריירה אישית על כל רבדיו.

את מחלקת הביקורת ליוויתי במשך 4 שבועות. הפרידה מאשכול ההיי-טק, שבהחלט לא היתה קלה, כללה בסיומה שיחת סיכום עם השותף – תמיר חי והמנטורית שלי – מירית ליבשין. מאוד נהנתי באשכול, למדתי רבות מהאנשים אליהם צוותתי. כמו כן, אופן העבודה, המקצועיות, האווירה, הרתימה.. כל אלו הוכיחו לי שאכן מצאתי את הנישה האישית שלי. להגיע כל בוקר בחיוך ולסיים, אחרי יום עבודה מפרך, עם חיוך עוד יותר גדול, זה בהחלט מעיד על המון ובהכרח על סיפוק אישי שלי.

בשלושת השבועות האחרונים להתמחות צוותתי לקבוצת הייעוץ של הפירמה, הכוללת בתוכה מגוון תתי מחלקות וצוותים. כבר ביומי הראשון הצטרפתי ליום כיף עם אחת המחלקות – סדנת בישול שיצרה חוויה משעשעת ותרמה להכרות רחבה עם עובדי המחלקה. המנטורית החדשה שלי – ליאור מיכאלי, מנהלת בקבוצת הייעוץ, כבר 6 שנים ב-PwC, בנתה לי את תכנית ההתמחות הכי נרחבת והכי מקצועית שיש, שכללה ליווי במגוון מחלקות וצוותים בייעוץ.

את ההתמחות התחלתי עם הכרה כללית של מחלקת Management Consulting המספקת שני שירותים עיקריים: שיפור תהליכים תפעוליים ופיננסים המובילים לשיפור תוצאות ומתן שירותים שלאחר עסקאות מיזוג. בהמשך, התלוותי למחלקת Corporate Finance – בנקאות ההשקעות של PwC, למחלקת ניהול סיכונים, למחלקת הבראת חברות העוסקת בליווי חברות בקשיים (מחלקה דיי חדשה בפירמה שאין לה מתחרים בישראל) ולמחלקת ה-Advisory Assurance המספקת מגוון שירותים רחב, כגון: ביקורת מערכות מידע (IT), ייעוץ לעמידה בהוראות ה-SOX ומתן שירותי ביקורת פנים לחברות.

במחלקת הייעוץ עובדים צעירים רבים, לאו דווקא רו"ח, המקבלים הזדמנות להיפגש עם הנהלות בכירות של חברות גדולות במשק, להיחשף ולהשפיע על תכניות עסקיות, אסטרטגיות, תהליכים ארגוניים שחברות עוברות, תהליכים עסקיים של מיזוג ורכישות, ניהול סיכונים עסקיים ועוד. המחלקה פותחת אינספור הזדמנויות מקצועיות בחו"ל, הכרת עולמות, תרבויות, שיטות עבודה וכמובן שצבירת ניסיון משמעותי. כל מי שבונה על רילוקיישן בניו-יורק, סינגפור וכיוצ"ב > ממליצה 

אין ספק שפרויקט הלידרס שינה לי את כל החוויה הלימודית באקדמיה. קיבלתי הזדמנות פז להציץ לעולם העסקים הבינלאומי, לקחת חלק בכנסים, להעשיר את עצמי מכל הבחינות, ובעיקר שלהנות.

תודה לכל מי שקרא ועקב אחר הבלוגים. שמחתי לשתף אחר כל החוויות שעברתי..

אוהבת, ליטל שר-ישראל.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×