100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: דלתות מסתובבות

מאת: דרור פירסט (25.01.2016)

כאשר התבקשתי לרשום לדורות הבאים על חוויותיי בחברת סמסונג, בהתחלה העניין נראה לי מעט שולי, הרי כמה כבר אנשים אשר ישקלו האם להתמחות בחברת סמסונג יכולים להפיק מהבלוג הזה, לאור העובדה שפירוט על עיסוקיי פה לא ידבר ל-99% מהאוכלוסייה ולכן לא נראה הגיוני שיהיה על מה לספר למתמחי העתיד, אך מהיום הראשון שלי בחברה הבנתי שברגע שהדלת הזאת תסתובב, המשך דרכי האישית והמקצועית לא תמשיך להיות באותו קו שחשבתי שתתנהל כפי שהייתה עד כה.

אך יחד זאת אני חש שבלוג אחד לא יספיק לתאר את מה שאני רוצה להעביר מניסיוני לחבר'ה שיבואו בשנים הבאות. התמחות בחברת סמסונג מבחינתי הייתה חוויה של התמודדות עם קשיים חדשים שלא חוותי עד כה, עולם שלם של מושגים טכנולוגיים, ופיתוחים חדשים שלא חשבתי שאנשים יכולים להגיע לשם. רמת היצירתיות המושקעת בכל מיזם מראה שהעתיד שלנו יראה ורוד והחברה ממשיכה להציג כלפי כל מיזם אשר מגיע להציע את 'מרכולותו' שהרמה הנדרשת על מנת שיוכל להתגאות שחברת סמסונג הינה חלק אינטגרלי מהתפתחותו היא גבוהה לאין שיעור.

לאחרונה נשאלתי איפה אני רואה את עצמי בעוד 10 שנים...אכן שאלה מאתגרת ולא פשוטה למענה, בכל זאת במציאות כמו שלנו שבו הדבר היחידי שבטוח זה הדינמיות וחוסר היכולת להגיע לרגיעה מערכתית ארוכת טווח – דבר המקשה על פיתוח אישי, הסתכלות מעבר לשנה הקרובה נחשבת במידה מסוימת תעוזה ובכל זאת אני שואף לעצמי או להיות חלק ממיזם אשר יעשה את השינוי הבא או לייעץ למיזמים בתחום הגיוס כספים, כי כפי שאומר הפתגם הידוע 'אין חכם כבעל הניסיון' ואמנם כרגע אין לי את הניסיון הדרוש בגיוס כספים למיזמים שונים, אך התקופה שעברתי פה בסמסונג אכן פקחה את עיני לתהליך שבו הצד המממן עובר פנים ארגונית על מנת להגיע להחלטות בגין השקעות ואני מאמין שהדברים שחוויתי פה יצרבו בתודעה שלי לעוד הרבה שנים.

אני רוצה לנצל את הבמה האינטרנטית על מנת להודות לאנשים היקרים אשר עזרו לי בשלושה חודשים האחרונים בהתמחות, אנשים אשר נמנע ממני לחשוף את שמם אבל באמת שהיה להם אכפת ממני למרות שבאתי אך ורק לשלושה חודשים בלבד ובהתחלה לא היה ברור איזה ערך מוסף אני יכול להביא למשוואה, התקדמנו צעד בעקב אגודל על מנת להתאים את צרכי המערכת ליכולות שלי, אם זה מבחינת חקר שוק/אנליזות לשווקים ומיזמים חדשים, אם זה לעיתים פשוט להיות חלק מצוות קבלת החלטות, להבין באמת מה הקריטריונים אשר חברה בסדר גודל גלובלי אשר התרבות הארגונית מכוונת במלואה להיות חברה מובילה בכל תחום אשר רק נוגעת בו כזה מחפשת בהשקעות שלה.

לסיכום, אני יותר מאשמח לענות/להקשיב'/לייעץ לכל מי ששוקל להגיש מועמדות להתמחות בחברת סמסונג כי לא סתם אמרתי בעבר כי 'רב הנסתר על הגלוי'.

שלכם,

דרור פירסט

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×