100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: "המסע הגיע לסופו, מי היה מאמין?"

מאת: דורין ברוך (24.01.2016)

אומרים שכל חוויה שאתה עובר מלמדת אותך משהו על עצמך, מעצבת אותך ונותנת לך את הכלים להמשיך הלאה.

את החוויה של בפרויקט הלידרס בחברת סייבר ארק התחלתי כסטודנטית מלאת חששות, לא לגמרי בטוחה במה בדיוק היא רוצה לעסוק בהמשך.

החלטתי שמהפרויקט הזה אני יוצאת עם תובנות ומנסה לקחת את כל הכלים שאני יכולה ובעזרתם לחשוב איך אני מתקדמת, איך אני מביאה את התשוקה שלי לתחום לידי ביטוי.

נכנסתי לפגישות מכל מיני סוגים, חוויתי את מגוון התחומים שיש למחלקת משאבי האנוש בסייבר ארק נגיעה בהם והתמודדתי עם מספר פרויקטים משלי שכל אחד מהם הוא בעל אופי שונה ונוגע בתחום מרתק אחר.

במהלך ההתמחות, ובעיקר בחודש האחרון, למדתי איך חברה שהיא חברה גלובלית , ונסחרת בנאסד"ק מתמודדת עם אתגרים לא פשוטים, כמו שילוב העובדים שבחו"ל בפעילויות, ראיונות בשעות הפוכות, תנאים סוציאליים במדינות שונות שלכל אחת חוקים משלה וכיוצא בזה. בנוסף, למדתי איך מנהלים שינוי בעקבות כניסת משאבים חדשים לארגון. לצורך המחקר נעזרתי גם באנשי קשר ובמרצים מהמכללה ששמחו לעזור לי ונתנו לי רעיונות איך להתקדם בצורה נכונה.

"אין חכם כבעל ניסיון", את זה כבר שמעתי כמנטרה חוזרת מסביבי מפיהם של כמה וכמה אנשים בחיי, אך מעולם לא הקדשתי שנייה למחשבה על משמעותו. אנחנו חיים בדור שהכול עובר לידנו, הכול מהיר, אנחנו בטוחים שאנחנו נהיה טובים כמעט בכל תחום ושאנחנו ממציאים את הגלגל. זה נכון, כל אחד יכול להיות טוב במה שהוא יבחר, אבל חשוב קודם כל להכיר את התחום על כל גווניו הרחבים, למצוא את הנישה האישית שלך בו ומשם ללכת הלאה והשמיים, כבר הוכיחו שגם הם לא מהווים גבול.

המקצועיות, הניסיון והידע שיש לצוות מחלקת משאבי האנוש בסייבר ארק מוכיחים לי בכל יום מחדש כמה חשובים ומרכזיים דברים אלו להצלחה בתחום.

למשך שלושה חודשים עצרתי את מרוץ החיים המטורף שלי פעמיים בשבוע והקשבתי. פתחתי את עצמי לתחום חדש שחוץ מההכרה התיאורטית לגביו לא היה לי שום מושג אמתי בו, נתתי גם לאנשים שהם בעלי ניסיון רב ממני להוביל אותי. אני יכולה לומר שהכלי המשמעותי שרכשתי ושאני ממליצה לכל סטודנט שיוצא להתמחות בזמן התואר או אחריו ללכת לפיו הוא לפתוח את הראש לדעות, לרעיונות ולתחומים חדשים, לתת לעצמך להקשיב ולפעמים להיות מובל על ידי אנשים שחוו יותר בתחום ומשם להתקדם.

לקום כל בוקר עם הרגשה שאתה עושה את מה שאתה אוהב היא מנטרה שמלווה אותי מאז שהתחלתי לעבוד. בסייבר ארק רואים ומרגישים בכל פינה את האווירה החמה והמשפחתית. תחום ההיי-טק הוא תחום מאוד דינמי כיום וקשה מאוד למצוא חברות שאחוז העובדים שנשארים בהן מעל 10 שנים הוא גבוה. קיימת ניידות. בסייבר ארק, בשונה מחברות אחרות בתחום יש עובדים שנשארו בחברה מיום הקמתה (כ-16 שנה). כשבאים ובוחנים מה הסיבה, היא בעיקר האהבה שלהם לאנשים בחברה,לתרבות הארגונית שלה. כשאתה מצטרף לשם אתה הופך לחלק מהמשפחה הזו, לאחד משלהם. הם מאוד מתאמצים לשמר את הערכים הללו ולהעביר אותם לעובד החדש מיד עם כניסתו לחברה. זה תהליך שלראות אותו ולחוות אותו גרם לי אישית להגיע עם חיוך בכל יום להתמחות.

לסיכום, לא האמנתי עד כמה ההתנסות שלי בסייבר ארק תגרום לי להתאהב בעולם משאבי האנוש, עד כמה אני אצא עם רעיון ראשוני של מה אני רוצה לעשות.

למדתי לנהל את עצמי טוב יותר, להבין אנשים טוב יותר, להקשיב יותר, להעז יותר ולצאת מהמקום הנוח שלי. על כך אני מודה לצוות משאבי האנוש המקסים של סייבר ארק שקיבלו אותי בזרועות פתוחות אליהן ולימדו אותי על כל מה שרק ביקשתי ללמוד, על שנתנו לי להתנסות ולחקור בעצמי תחומים ונושאים שלא הכרתי, או שהכרתי אותם ממש על קצה המזלג ובעקבות כך נתנו לי את הכלים להמשיך הלאה בפן המקצועי והאישי.

"לקבוע מטרות זה הצעד הראשון בהפיכת הבלתי נראה לנראה" (טוני רובינס).

הפרויקט הזה הוא ללא ספק אחד הדברים הכי טובים שלקחתי על עצמי, אחד ממגוון אבני הדרך שלי, הוא "סידר לי את הראש" ונתן לי את הכלים להבין מה אני רוצה לעשות בהמשך ומהיכן להתחיל.

בעוד כ-10 שנים אני בהחלט רואה את עצמי, משתלבת בתחום משאבי האנוש, מביאה את עצמי לידי ביטוי בתחום ואת הפרקטיקות שלמדתי במסגרת ההתמחות בסייבר ארק.

המסע בסייבר ארק אמנם לצערי הסתיים, אבל מסע החיים המקצועיים שלי רק מתחיל כאן ומפה זה כבר בידיים שלי.

שלכם,

דורין ברוך.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×