100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: זה ממש עוד שנייה נגמר. ממש עוד שנייה.

מאת: גל שניידר (19.01.2016)

קשה להאמין שבתקופה כ"כ קצרה למדתי כ"כ הרבה. למדתי איך המערכת עובדת מבפנים, מה מנגנון העבודה בסטודיו לעיצוב והכי חשוב למדתי המון אודות דרך מחשבה נכונה לפיצוח הפרוייקט הבא.

בסטודיו של ירון טל נגעתי כמעט בכל דבר, פרזנטציות ללקוח, פיתוח קונספט, מדידות בשטח, בניית מודל תלת מימדי, סרטוט סט תוכניות, סרטוט תוכניות נגרות, פיקוח בשטח, פגישות עם ספקים וליטוש תמונות מהמקום הסופי.

קיים פער בין מה שלמדתי במכללה לבין מה שקורה בשטח, אבל אותו פער הוא המשך ישיר של הלימודים במכללה. כרגע אני מסיים בלימודים קורס "תוכניות עבודה", הקורס מהווה את הבסיס האיתן למה שקורה לאחר מכן בסטודיו, פיתוח ראייה נכונה וכלי סרטוט נכונים להמשך.

אחת החוויות היותר מעוררות השראה הייתה כשהלכנו ירון, מעצבת הפרוייקט והלקוח לחברת ריהוט ענקית בדרום תל אביב. קבענו עם הלקוח ב-9:00 ואני קצת הקדמתי. יצא לי ללכת לאיבוד בין אלפי כיסאות ושולחנות, מכיסאות בר ועד כיסאות נדנה. מדהים. הסתובבתי באולם תצוגה ענק ונדהמתי לכמות האפשרויות האין סופית של מוצרים, יבוא מאירופה, מסין, ארה"ב וכמובן גם תוצרת ישראל, פשוט גן עדן לכל מעצב פנים.

ביחד עם הלקוח ועם תוכנית העמדה התחילו ירון והמעצבת לקפוץ מכסא לכסא, כל כסא זכה לכמה שניות של ישיבה כדי לבחון את רמת הנוחות, אני הייתי אמון על תיעוד הכסא הנבחר ואלינו הצטרף איש מכירות מטעם חברת הריהוט שרשם כל מק"ט רלוונטי.

לקוח קשה, אין ספק, אבל עם כמות בלתי נגמרת של אפשרויות גם הוא מצא את הסגנון המתאים, הנוחות המקסימלית ועמידות המוצר.

היה מדהים לראות איך תוך שעתיים התמלאה ההזמנה בעשרות דגמים שונים של שולחנות, כורסאות, כסאות, ארונות, מגירות וכו'. המחירים, בראייה מהצד, לא היו פקטור! חלומו של כל מעצב שכבר נמצא בגן עדן.

לאחר מכן חזרנו למשרד ומיד התיישבתי ביחד עם מעצבת הפרוייקט לעדכן את ההחלטות הרות הגורל.

בגאווה, אם יורשה לי להגיד, לקחתי חלק בפרוייקטים מרכזיים בסטודיו, ואני מרגיש לגבי שניים מהם, לפחות, כאבא גאה שצופה מהצד. לצערי בתקופה כה קצרה (3 חודשים), לא אספיק לראות את התוצרים בשטח אבל כמובן שאגיע להשקות המיוחלות ואוכל לאגיד שחלק מהתכנון הוא תכנון שלקחתי בו חלק.

בימים הראשונים, בחשיבה לאחור, זאת הייתה אחריות כבדה על הכתפיים. צללתי לתוך סט תוכניות בלי המון ידע והייתי צריך לתת הוראות לקבלן המבצע, אולי רשמתי משהו לא מדוייק? משהו לא נכון? שיוביל אחרי זה לטעות מעשית של הקבלן? היום אני כבר הרבה יותר בטח בעצמי אבל עדיין לפני כל קו חושב פעמיים אם לא שלוש.

בנימה אופטימית זו, אשמח להודות לצוות מדהים. ממנהלת הסטודיו, דרך ששת המעצבים שעברתי תחת חסותם ובראשם, המעצב, ירון טל. שכולם, ללא ספק רצו שאמצה כל שנייה לפיתוח כלים משמעותיים בשבילי בעתיד. תודה!

אני עדיין בשוק שזה ממש עוד שנייה נגמר, וממש מקווה שאוכל להמשיך לצבור כלים ולתרום מתוך המכונה המופלאה הזאת שנקראת "סטודיו ירון טל".

אני כבר יודע מה אני רוצה לעשות שאהיה גדול, מה אתכם?

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×