100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: פרידה זמנית

מאת: שובל חבר (19.01.2016)

כמו כל דבר טוב בחיים, גם פרוייקט דה לידרס וההתמחות שלי היו צריכים להסתיים בשלב כלשהו, והשלב הזה הגיע מהר יותר ממה שחשבתי. 3 חודשים שחלפו במהירות האור, בהם למדתי על עצמי המון, חוויתי, נחשפתי, הפנמתי, התמקצעתי, שאלתי, הסתקרנתי, הבנתי, ובעיקר נשארתי עם טעם של עוד כי ה"עולם" הזה הוא אינסופי. חלק מאותן תובנות מרכזיות שאני לוקח איתי הן שכעת אני יודע כיצד התיאוריה הלימודית נפגשת עם הפרקטיקה של רואה החשבון, ברורה לי העובדה עד כמה הידע התיאורטי חשוב ויחד עם זאת הלמידה בתוך המשרד חסרת גבולות. אני מבין שקיימים מספר נתיבים בהם רו"ח יכול לצעוד, והדבר החשוב ביותר מבחינתי - אני מתחיל להתכוונן על התחום שמעניין אותי מבין האפשרויות העומדות בפניי.

את החודש האחרון להתמחות העברתי במחלקת המיסים, "נישה" מקצועית, שכן כמו המחלקה הכלכלית, מוכיחה לי שקיימת אלטרנטיבה ראויה למסלול הביקורת שהוא ה"לב" המסורתי של רואה החשבון. כמו במחלקת הביקורת, גם במחלקת המיסים אני נוכח לראות שכל מה שלמדתי באקדמיה מתקיים בפרקטיקה ביחס של 1 ל- 1. כיף להיות נוכח בדיונים בתוך המחלקה ולהבין על מה מדובר, להיזכר בהרצאה זו או אחרת, בתרגיל מסוים שבו למדת את מה שאתה נתקל בו במו עיניך ואוזניך ולהבין שאתה חזק בעניינים. דוחות התאמה למס, פסקי דין רלוונטיים שעליהם מתבססים אנשי המקצוע במשרד לצורך ביסוס חוות דעותיהם ללקוחות, שליטה בפקודת מס הכנסה, פורומי למידה מקצועיים המועברים למתמחים הצעירים במחלקה. אלו הן דוגמאות מזעריות לדברים שעשיתי ונחשפתי אליהם בתוך מחלקת המיסים שללא ספק, גורמת לי לחשוב ברצינות על הרצון להתמקצע בתחום הזה.

חוויה נוספת לה זכיתי במהלך החודש האחרון, היא ריאיון לאתר ועיתון "כלכליסט" שבו הייתי נוכח, ביחד עם דורון שהרבני מנכ"ל הפירמה ויצחק פורר, יו"ר הפירמה לשעבר. כבוד גדול עבורי לשבת סביב אותו שולחן עם שתי פיגורות מובילות בתחום החשבונאות והעולם הפיננסי. רוב הריאיון עסק בשינויים כלכליים והשפעותיהם העקיפות על עולם ראיית החשבון, ולכן, טיפ שאני יכול לתת לכל הסטודנטים שלומדים חשבונאות – זה הזמן לעשות מנוי לעיתון כלכלי. זהו העולם שלנו, ההשקה שלו עם עולם החשבונאות חזקה מאין כמותה ולכן מומלץ להתחיל להתחבר לסביבה שתקיף אותנו ישירות בעתיד הקרוב, במהלך עבודתנו כרואי חשבון.

מצד שני, למרות תום הפרוייקט, החדשות הטובות מבחינתי הן שבעוד פרק זמן לא רב אחזור לפירמה ואמשיך מהנקודה שעצרתי בה, הרבה יותר בשל להתחיל בהתמחות הרשמית שלי כרואה חשבון בתחילת דרכו, מוכוון מטרה, מנוטרל מקשיי ההסתגלות הראשונים אותם חוויתי בתקופה הזו, פחות חושש ויותר רעב. לאחר צילום הקליפ שלי (שנמצא כאן באתר), התבשרתי שאני רשאי להמשיך בפירמה כעובד מן המניין – ללא ספק תחושת סיפוק וגאווה אדירה!

לסיום, מספר מסקנות והמלצות אחרונות אותן אני יכול לתת לחבריי החשבונאים: הפרוייקט הזה זו הזדמנות עבור כלל המשתתפים בו, ועבור החשבונאים זו אפילו הזדמנות גדולה יותר. ממליץ לכולכם להגיש מועמדות לפרוייקט שיחל בשנה הבאה. כל התיאוריות והסטיגמות שתשמעו על פירמה כזו או אחרת, על נישה מסוימת או כל דבר אחר שמעורר תהיה אצלכם, מתאמתות או מתבדות במבחן המציאות שקורה במהלך הפרוייקט. מהנקודה הזו (אמצע שנה ג') אני יוצא עם תובנות וארגז כלים מועשר להמשך הדרך, שנה וחצי שנותרו באקדמיה ותחילת התמחות קלה יותר באופן יחסי. נקודה נוספת היא שעל מנת להצליח ולהתמקצע בתחום, נדרשת למידה בלתי פוסקת, ולא מעט ממנה באופן עצמאי. "העבודה הקשה משתלמת" – זה המוטו שמלווה אותי בכל דבר בחיים. אני שמח להיווכח שעל אחת כמה וכמה בתחום ראיית החשבון.

לסיום אודה לכל מי שחנך, הדריך והכווין אותי במהלך הפרוייקט. ממחלקת משאבי אנוש - דפנה ושרית. במחלקות השונות – נטלי רון ועמיחי, למדתי המון מכל אחד מכם וזה כלל לא מובן מאליו עבורי. המכללה למנהל שנתנה לי את ההזדמנות, ול"כלכליסט" על הבמה המפוארת.

זה הכל. נשתמע בעוד מספר שנים, במבחן התוצאה העתידי.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×