100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: תומר אפללו (19.01.2016)

טרם סיכומיי ומסקנותיי מהפרויקט, אשמח לשתף אתכם בחודש האחרון שלי במשרד.

ובכן, לאחר כחודשיים בהם התנסתי במחלקת נדל"ן (ראו בלוג 1) ובמחלקה המסחרית (ראו בלוג 2), נדדתי לבניין המרובע, למחלקה המאגדת בתוכה את כל תחומי המשפט שתוכלו לעלות על דעתכם - מחלקת ליטיגציה. במידה ובאחת מהפרקטיקות הנעשות באחת ממחלקות המשרד, נפער סכסוך או לחילופין סוגייה המצריכה ייצוג בפני בתי המשפט - מחלקת ליטגציה עומדת דום ונשלחת להציל את המולדת. זאת כחלק משירות ה - "One stop shop" שהמשרד מציע ללקוחותיו.

כבר ביומי הראשון במחלקה, צוותתי לשירלי - מתמחה במשרד, ומיד יצאנו לסבב היכרות עם הנפשות הפועלות בקומה. זכיתי להכיר את מתמחי המחלקה - נוהר, טימור, ינון וניצן, ולשוחח עמם על עבודתם השוטפת ומסקנותיהם מתקופת ההתמחות במשרד, זאת במקביל להיכרות שערכתי עם עורכי הדין והשותפים בה. אחד מהמאפיינים את מחלקת ליטיגציה היא שיטת העבודה – שיטה הפועלת עפ"י 'דד-ליינים' ושעות קצובות. המלחמה נגד השעון בכדי להגיש בזמן את הבקשות. מאפיין נוסף של המחלקה - המונה מספר לא קטן של עורכי דין, היא האווירה המשפחתית השוררת בה, הבאה לידי ביטוי בערבות הדדית שמאוד מורגשת ומאפשרת לעיתים ריכוז כוחות לסוגייה דחופה מכל סוג שהיא. הכל בכדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר ללקוח.

במהלך תקופתי במחלקה זכיתי להכיר את עבודת המתמחה במחלקת ליטיגציה על כל גווניה. מכתיבת בקשות לבתי המשפט, עריכת מחקרים משפטיים וכלה בכתיבת כתבי הגנה. התעסקות מאוד מאתגרת ודינאמית שהיתרון הגדול ביותר שלה היא כי כל יום שונו מקודמו. מטיפול בלקוחות פרטיים ועד לסיוע לחברות הגדולות ביותר במשק. כל אלו מספקים למתמחים ולעורכי הדין עבודה מאתגרת אך מספקת בצורה בלתי רגילה. לסיכום, אין כמו לסיים יום עמוס בחיפושים משפטיים שעל פניו נראים חסרי משמעות - על גבול המיותרים, ולגלות למחרת בבוקר בבית המשפט כי בזכות אותו חיפוש, הייתה לליטיגטור מטעם המשרד תשובה מדויקת ומכריעה לאחת משאלותיו המרכזיות של השופט.

עד כה, בכל אחד מהבלוגים השתדלתי לחלוק עמכם את רגעי השיא בכל מחלקה. ובכן, רגע השיא שלי בליטיגציה היה בדיון בבקשה לתביעה ייצוגית בבית המשפט המחוזי בת"א שהוגשה כנגד אחת מחברות ביטוח הגדולות בישראל (לקוחות המשרד) בה נכחתי. עקב רגישות התיק לא אוכל לפרט אודותיו, אך אוכל להגיד בבטחון רב שבזכות עבודתם המרשימה של שותפי המשרד - עו"ד ברק טל ועו"ד עידו חיטמן, הפך עוד יום שיגרתי של סטודנט ליום מכונן. הבקיאות שהפגינו השותפים כמו גם היכולת שלהם לתחקר את הצד השני בדיוק בנקודותיו הרגישות, הובילו ככל הנראה, ובלי לקבוע דבר - להכרעת התיק לטובתנו. קצרה יריעתי מכדי לספר אודות החוויות הרבות שצברתי במחלקת ליטיגציה, אך אין עוררין על כך שכל אחת מעשירה מקודמה.

סיכום ומסקנות

קלישאתי מצדי יהיה להגיד כי בלתי אפשרי לסכם שלושה חודשים כה מספקים ורוויי חוויות לכמה משפטים – אך האמינו לי כי כך הדבר. ברמה אישית, אוכל לספר לכם כי לארגז הכלים המקצועי והערכי שלי נוספו כלים רבים. בזכות החוויה שלי במשרד יגאל ארנון, נחשפתי לפרקטיקה המשפטית טרם תחילת ההתמחות שלי בשנה הבאה. הכרתי אנשים מדהימים, הרבה לפני היותם מתמחים, עורכי דין או שותפים. ברמה המקצועית, זכיתי לקבל טיפים מקצועיים מהטובים ביותר בכל תחום, ובעיקר - זכיתי בניסיון מקצועי שיסייע לי לאן שלא אבחר לפנות.

ארצה להודות בבלוג זה לרביד שומר שלום - מנהלת משאבי האנוש במשרד, שדאגה לכך שהחוויה שלי במשרד תעבור באופן המיטבי תוך הקפדה תמידית לכך שתמיד אהיה עסוק או לא עסוק מדי.

כולי תקווה כי הצלחתי להעביר ולו במעט מחוויותיי במשרד יגאל ארנון ושות'. לכל אלו שלא הסתפקו בבלוגים ומעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות החוויה במשרד בכדי לקבל החלטה מושכלת יותר באשר להתמחותם העתידית - אשמח לעזור ולענות לשאלותיכם. המייל שלי - tomeraflalo@gmail.com.

שיהיה בהצלחה לכולם, ותודה גדולה לכל הגורמים שגרמו לפרויקט הזה לקרום עור וגידים.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×