100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: לחקור, ללמוד, לגלות...

מאת: דורין ברוך (11.01.2016)

לפני כחודשיים התחלתי את ההתמחות שלי בסייבר ארק.

אם הייתם שואלים אותי איך הרגשתי, הייתי מספרת לכם שהיו לי מלא חששות, שלא אצליח להתחבר, שלא אצליח להבין את ההקשר בין מה שלמדתי למה שקורה בשטח ועוד מיליון ואחת דאגות נוספות.

בנות צוות ה-HR בחברה דאגו לתת לי נחיתה רכה. דאגו שתהיה לי תכנית מסודרת, שבה אני אכיר בטעימות את כל עולם ה- HR בחברה.

אני יכולה לומר שהוקסמתי והתאהבתי, גיליתי את הקסם שבמקצוע. להיות אשת משאבי אנוש מכיל בתוכו כל כך הרבה רבדים קסומים, כל כך הרבה מלאכת מחשבת ומחשבה על כל פרט ופרט.

במהלך שהותי בחברה למדתי כיצד ממיינים קורות חיים של עובדים חדשים, איך לבצע ראיונות טלפוניים ולזהות את האדם שמולי בקו, מי הוא והאם הוא מתאים, איך בונים פרופיל תפקיד ואיך בוחרים את האדם המתאים ביותר לכל משרה תוך שימת דגש על התאמת העובד לתרבות הארגונית ועל מקצועיותו.

צורפתי לראיונות פרונטאליים יחד עם צוות המגייסות, במהלכם ראיתי איך הן משתמשות בכל מה שלמדתי באופן עיוני במסגרת התואר ומוציאות אותו לפועל בצורה שוטפת ומקצועית, תוך רגישות מפליאה.

בנוסף, קיבלתי פרויקט לחקור את נושא המיזוגים והרכישות שקרו לאחרונה ולהציע תוכנית פעולה משלי שאותה הצגתי בפני המחלקה. הן התעניינו, שאלו שאלות והוסיפו הערות משלהן. זה היה בהחלט מאתגר ומלמד.

נוכחתי לדעת שקיימות בחברה יוזמות מקסימות, שלשמחתי הרבה יצא לי לקחת בהן חלק.

הראשונה- במהלך כל חודש בימי חמישי ישנה שעה שנקראת "חמישי חודשי", לשעה אחת כל העובדים עוצרים את עבודתם, נפגשים בחדר אחד יחד, שבו מחולקים כיבוד ושתייה לעובדים מתעדכנים אחד עם השני, מקבלים את פני העובדים החדשים ומציינים אירועים וימי הולדת. זה מאפשר יצירת אינטראקציה בין עובדים שלא נמצאים יחד בעבודתם השוטפת. הם מאוד נהנים מכך ומשתפים פעולה. לעמוד מהצד ולהסתכל על זה היה מרגש בעיניי.

השנייה- יומיים של האקאטון, במהלכם צוותו העובדים לצוותי פיתוח ועל כל צוות היה לייצר תוכנה שהיא מעניינת, שימושית ומקורית, במשך 24 שעות (הם באמת נשארו ערים ועבדו במשך יומיים!!). היה עליהם להציג אותה יום לאחר מכן ביריד שנפתח במיוחד עבור ההאקאטון בפני שאר עובדי החברה במסגרת תחרות שבה נבחר הצוות המנצח. היו שם יוזמות מקסימות שהייתי מאמצת בשמחה לעצמי.

החוויה האחרונה ,היא הדלקת נרות של חג החנוכה.

היה לי פשוט תענוג, לראות את כל עובדי החברה מתכנסים בחדר אחד מלא בסופגניות צבעוניות, מאכלים מיוחדים, מברכים, שרים ומדליקים נרות יחד, כמו משפחה גדולה.

אני בהחלט מרגישה חלק פעיל במחלקה, מלמדים אותי המון, ואני חושפת בכל פעם עוד נדבך בעולם המופלא של משאבי אנוש, כיף לי להגיע למשרד. מי שחשב אי פעם שזה תפקיד פשוט, טעה ובהחלט. הוא בכלל לא פשוט, צריך לדעת איך לעשות אותו, צריך לבחור בפינצטה תוך שימוש ברגש ואסרטיביות. אבל הוא בהחלט מעניין, מרתק ונותן טעם של עוד.

אסיים במשפט שאת הקשרו אפרט – "העולם הוא ספר ענק, אדם שאינו מטייל בו קורא את אותו דף שוב ושוב".(סט. אוגוסטינוס).

לא כל מה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים על נושא מסוים, הוא אכן נכון. החוכמה היא לחקור אותו, ללמוד עליו ולגלות מה הוא מכיל בתוכו.

גיליתי עולם שכל מה שידעתי עליו הוא החלק השטחי שלו, אמנם לא למדתי את הכול, אבל גיליתי נושא מרתק שאני שמחה שבחרתי ללמוד אותו ואני בטוחה שאם אחקור אותו עוד, אחשוף עוד חלקים.

החלטתי להמשיך לטייל ולחקור את עולם משאבי האנוש דרך ההתמחות שלי בסייבר ארק.

אעדכן אתכם בהתפתחויות בהמשך.

עד אז, תיהנו מהקריאה!

שלכם,

דורין ברוך.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×