100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: שיכון ובינוי, ה- High-tech של ה- Low-tech

מאת: אופיר קורן (11.01.2016)

אז את הבלוג הקודם סיימתי אחרי אירוע החברה של "שיכון ובינוי- סולל בונה". באותו הערב הבנתי לאיזו משפחה גדולה ומחבקת נכנסתי ורף הציפיות שלי להמשך ההתמחות רק הלך וגדל. בימים אלו הפרויקט כבר סוגר חודשיים מתוך שלושה והדברים שהספקתי ללמוד ולעשות בזמן הקצר הזה עולים על כל דימיון ולא דומים למקומות עבודה אחרים בהם עבדתי תקופות ארוכות הרבה יותר.

לפני כשנה החלו לקיים בחברה קורס עתודה ניהולית, כששמעתי על כך הופתעתי מאוד.. למה מהנדסים ומנהלי עבודה צריכים בכלל עתודה ניהולית? אבל זהו בדיוק ההבדל בין שיכון ובינוי לחברות בנייה אחרות, כאן מקדישים משאבים רבים על מנת להציע לעובדים אופק התפתחות עתידי באופן שלא ראיתי בשום מקום אחר. הסתקרנתי להתחיל לעבוד על הקורס ולהבין איך מביאים מנהלים מהשטח לעבור קורס בכיתה, איך משאבי אנוש יצליחו לרתום אותם לתהליך וייגרמו להם לצאת מאתר הבנייה על מנת להגיע למטה החברה וללמוד.

כחלק מההתמחות שלי במחלקת ההדרכה אני עוזרת בייסוד קורס חונכים שמטרתו להכשיר עובדים ותיקים ומנוסים יותר להעביר חניכה לעובדים שסיימו את העתודה הניהולית במטרה שיהיו מנהלים בעצמם ביום מן הימים. אף פעם לא יצא לי לקחת חלק בתהליך כל כך גדול מתחילתו ועד סופו ואני שמחה על ההזדמנות שנפלה בחלקי להיות נוכחת בישיבות על תכני הקורס, בהכנות שלו וכבר לתכנן את כנס הסיום. במסגרת ההכנות נסעתי עם שירי, המנטורית שלי, לאתר הבנייה של החברה בגני תקווה. שירי זימנה מבעוד מועד את החניכים מקורס העתודה הניהולית וביקשה מהם שיגיעו לאתר. המטרה הייתה לראיין אותם לגבי התפיסה האישית של כל אחד מהם בנוגע לחניכה וכך להכין סרטון מרגש עבור החונכים העתידיים שלהם. אמנם תיאורטית אני יודעת מה זה חניכה על כל שלביה ואפילו יצא לי להיות חונכת בעברי אבל טרם יצא לי להסתכל על תהליך שכזה מהעיניים של הנחנכים. דרך השאלות של שירי הצלחתי להבין כמה הם רוצים שיהיה להם מודל לחיקוי ובאיזה כלים הם היו רוצים שהחונך שלהם ישתמש על מנת להעביר להם את החניכה. לא בכל חברה מזדמן לעובדים לקבל ליווי וחניכה ממנהלים בכירים מהם, זה לא מובן מאליו כלל והעובדים יודעים שמטרת המשוב היא לעודד אותם למצוינות. בסופו של דבר הסרטון יצא גם מרגש וגם מלמד ואני מחכה בקוצר רוח שהמנהלים בקורס החונכים יצפו בו ויבינו כמה אחריות יש להם על הכתפיים.

עבור מפגש ההתנעה של הקורס חשבנו שירי ואני לחלק למנהלים שקית זרעים כמטאפורה לכך שאת הזרעים שאנו שותלים היום בקורס נוכל לקצור מחר. במקרה הזה שירי הוכיחה שהיא סומכת עליי מעל ומעבר והטילה את מלוא המשימה, מתחילתה ועד סופה, עליי. התלהבתי והתרגשתי מאוד והתחלתי לבצע חיפוש באינטרנט (כי איפה בכלל קונים שקיות זרעים?), הגעתי לכל מיני ספקים ששלחו לי הצעות מחיר, צמצמתי לכדי כמה אופציות שהכי מצאו חן בעייני ולאחר שאישרתי את הכל עם שירי זה קרה.. שבוע אחרי, ביום חמישי בשעות הבוקר הן הגיעו- פחיות ההנבטה ועליהן הגרפיקה- "זורעים היום את הפירות של מחר" בצירוף הלוגו של משאבי אנוש ושיכון ובינוי. כשאני חושבת על כמות הרגשות שעברו לי בגוף ובראש באותו הרגע בדיעבד אני ממש מתאפקת שלא לצחוק על עצמי. משהו בין אושר טהור להגשמה עצמית מטורפת והכל בגלל כמה פחיות עם נבטים בפנים. "שלמות אינה בת השגה, אך אם אנו רודפים אחרי שלמות אנו יכולים לתפוס מצוינות" (וינס לומברדי). היה לי מאוד חשוב שהפחיות הללו יצאו כמו שצריך, מושלמות אם יורשה לי לומר. אין מה לעשות, אני פרפקציוניסטית מטבעי והיה לי מאוד חשוב שהקורס יתחיל על רגל ימין. המתנה הזו של פחיות ההנבטה הייתה עבורי קריטית מאוד ולכן הרגע הזה באותו יום חמישי הוא כנראה אחד הרגעים שאותם אנצור לעד. רגע כזה שבו משהו שעבדת עליו מההתחלה ועד הסוף פתאום מגיע ויוצא על הצד הטוב ביותר.

נשאר לי עוד חודש אחד ב"שיכון ובינוי- סולל בונה", כבר מהדברים שאני עובדת עליהם עכשיו אין לי ספק שיהיו לי עוד המון חוויות לספר עליהן בבלוג הבא.

שלכם,

אופיר קורן.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×