100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: תמר לב (11.01.2016)

פעמיים בשבוע אני מגיעה למשרד, עוברת דרך הדלת השחורה ונכנסת לחלל שכבר מרגיש לי נעים. כולם אומרים שלום, אני מתיישבת במקום שלי בין האדריכלים ומתחילה לעבוד.

עברה כבר מחצית מתקופת ההתמחות במשרד. בהתחלה לא ממש ידעתי למה לצפות ומה בדיוק אעשה. היום, אחרי שטעמתי כבר מכמה פרויקטים, אני נהנית מהמחשבה להגיע למשרד, לעבוד על פרויקט חדש, להציב בפני עצמי אתגרים חדשים וללמוד ממה שקורה סביבי.

אני מאוד אוהבת ומעריכה את האדריכלים במשרד, כל אחד מהם. האווירה מאוד נעימה, הם מאוד אכפתיים ותמיד עונים לשאלות, למרות העומס. אני רואה כמה קשה הם עובדים ואיך הם מצליחים לעבוד על מספר רב של פרויקטים בו זמנית ולתת תשומת לב לכל אחד מהם: לדמיין, לתכנן, לשרטט, להתייעץ, לתקן, להיפגש עם לקוחות ובעלי מקצוע, ללכת לשטח, לענות לטלפונים ובמקביל לעזור ולייעץ אחד לשני אם צריך. בשבילי, לראות איך משרד כזה עובד זה מעורר השראה.

בתקופה האחרונה הצטרפתי לפרויקט חדש שעובד עליו תדהר, אדריכל במשרד. מדובר על פרויקט בירושלים, כאשר המבנה מיועד למגורים והינו לשימור, מחופה באבנים ירושלמיות והפתחים שלו מקושתים ומעוטרים. בעיניי, סוגיית השימור מאוד מאתגרת ומעניינת, בייחוד לאחר שבשנה שעברה בחרתי ללמוד קורס בנושא והרבה דברים שלמדתי תורמים לי כיום. תחילה, התבקשתי לשרטט מודל תלת ממדי בתוכנה איתה עדיין לא עבדתי, ותוך כדי עבודה למדתי להשתמש בה ולמדתי את המבנה מאפס. לשלב הבא של התכנון פיצו הציע שאצטרף. כמובן ששמחתי מאוד. בשבילי זו הייתה הזדמנות נפלאה ומבחינתי זה השלב הכי כייפי בפרויקט שבו אפשר להביא משהו חדש וייחודי- לחשוב על החלל הנתון, הקשר שלו למקום, מגבלות השימור שעומדות בפניו והדרך שבה ניתן לנצלו בכדי שיתאים לצרכיהם של הדיירים. תדהר ישב איתי והסביר לי על המבנה ועל הלקוחות, והרצנו ביחד רעיונות ושרטטנו סקיצות ידניות. בימים שלאחר מכן, המשכתי לחשוב על תכנון החלל חשבתי על פתרונות שונים ושרטטתי במחשב את הרעיונות. זה היה מאוד מאתגר. ניהלנו פגישה עם פיצו בה תדהר הציג בפניו את הרעיונות שהעלינו, הוא נתן דגשים, הערות והארות להמשך התכנון ואמר משפט שמאוד מאפיין את המשרד ונחרט בראשי - "אנשים באים לפה כדי לחלום, תנו להם את זה".

האפשרות שהמשרד נותן של "לצאת מהקופסא" היא קסומה בעיני. כמו כן, המחשבה שדברים שאני מציעה יכולים בסוף להיות מוצגים מול הלקוח או אפילו להיבנות בשטח מאוד מרגשת אותי.

אני יודעת שאין לי הרבה ניסיון בתור מעצבת, אבל יש לי הרבה מוטיבציה ללמוד ולספוג דברים חדשים. אני משתמשת ולומדת על טכנולוגיות חדישות ואני מקווה שהמעט הזה והניסיון והידע הרב של האדריכלים במשרד של פיצו קדם יעזרו לי לתת פתרונות יצירתיים למבנה אותו אני עוזרת לתכנן ובכלל לפרויקטים בהם אשתלב בעתיד.

ככל שהזמן עובר אני נחשפת ליותר ויותר רבדים במשרד ובשטח, ומבינה כמה יש לי עוד ללמוד, שהעבודה הזו סופר מורכבת ושכל פרט קטן חשוב. לא כמו בלימודים שיש הרבה התעסקות בקונספט, כאן, גם הביצוע הוא בעל משקל רב מאוד. הרי ניתן לחשוב, לתכנן ולהמציא - אבל ללא ידע מקדים של האדריכל וללא בעלי מקצוע טובים, המבנה פשוט לא יקום.

זמן ההתמחות עובר מהר, הייתי שמחה להיות נוכחת במשרד יותר ולספוג עוד ועוד. אני מאוד שמחה מההזדמנות שנפלה בחלקי ואני יודעת שאמשיך לקחת על עצמי אתגרים נוספים בהמשך.

להתראות עד הפעם הבאה..

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×