100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: "את ליטל? ברוכה הבאה, חיכינו לך!"

מאת: ליטל שר-ישראל (11.01.2016)

מילוי פרטים > שם: ליטל. שם משפחה: שר ישראל. תפקיד: אחר > הרשמתך ל'כנס סוף שנת מס 2015' נקלטה". אין ספק שאחת החוויות בהתמחות ב-PwC היא ההשתתפות בכנסים שאכן מניבים העשרה עצמית ואפשרות ליצירת קשרים. את מילוי הפרטים הללו הקלדתי יותר מ-5 פעמים במהלך החודש האחרון (ואני ממש לא מתלוננת...). ניתן לראות באופן מובהק כי PwC דוגלת בהעשרה, מתן הסברה, למידה נרחבת וחשיפה לעדכונים/שינויים במגוון רחב של תחומים. במהלך הכנסים, שותפים ומנהלים מציגים נושאים מהותיים אשר ראויים לאזכור, כגון: חקיקות חדשות ברחבי העולם, עדכוני מסים, הצעות תקציב לשנה הבאה וכו'. הרגע שבו עלה לבמה אחד השותפים (שבמקרה זכיתי להכיר מקרוב), המרצה שלי לקורס למסים – מר אוסקר אבו-רזק, היה רגע שלא ניתן לתאר במילים. מדובר בגורם דומיננטי בתחום המסים שאם ניתנת לך האפשרות לשמוע לו מעבר לשעות הסמסטריאליות אתה באמת יכול לטפוח לעצמך על השכם.

מילוי פרטים > נוכחים: איתמר גלפר - מנהל בכיר, סיון ניניו - מנהלת, ליטל שר ישראל - אחר > "כעת אפשר להתחיל בדיון" \ מפקח רשות המסים. רו"ח, כחלק מעבודתו השוטפת, מייצג לקוחות בדיוני שומה. ואני, בגיל 24, טרם סיום התואר, מוצאת עצמי נוכחת בדיון שומה ומרגישה כאילו פסקי הדין, אותם למדתי בשנתיים האחרונות, ממש קמים לתחייה. למידת פסקי דין באקדמיה אמנם נשמעת מסקרנת ומעשירה (ויהיו כאלה שיחלקו על דעתי...), אך הנוכחות במו"מ (ורבלי) בזמן אמת זו חוויה הרבה יותר אותנטית ומעצימה.

במחלקת המסים למדתי על אופן העבודה בתתי-המחלקות תוך ליווי עובד מכל צוות והכרתי את ההתנהלות היומיומית. מדובר במחלקה מהגדולות בארץ המכילה מגוון רחב של תתי-מחלקות, בניהן: מיסוי ישראלי, מיסוי אמריקאי, מיסוי פרט, מחירי העברה (T.P.), רילוקיישן (IAS), מע"מ וכו'. אציין כי במהלך עבודתי השוטפת הבנתי עד כמה הפרקטיקה באה בד בבד עם הלמידה האקדמאית, דבר שיצר אצלי עניין רב יותר בלימודי התואר.

לאחר 5 שבועות במחלקת המסים עברתי למחלקת הביקורת, אשכול היי-טק. כרגיל, PwC בוחרת באנשים המקצועיים והנעימים ביותר שילוו אותי בהתמחות, והפעם – מירית ליבשין, 5 שנים בפירמה, מנהלת באשכול, קיבלה אותי בצורה הכי טובה שיש – "את ליטל? ברוכה הבאה, חיכינו לך!". ואני, עם חיוך מאוזן לאוזן, ראש מורם, גב זקוף ומחברת ביד מהנהנת ומזמרת "הנני כאן!!!!". מודה שכבר ציפיתי להגיע לביקורת. שמעתי רבות על המחלקה אך לא באמת ידעתי לאן אני באה ומה אני עתידה לעשות. שמחתי שייעדו אותי דווקא להיי-טק, תחום שאני מוצאת בו עניין רב ובהחלט מכוונת להתמחות שם.

ההתאקלמות באשכול הייתה מהירה בהחלט. כבר ביומי הראשון הוכנסתי לעניינים. למען הסדר הטוב, אתחיל בהצגה מהירה של דרג התפקידים בפירמות הגדולות (למי שעדיין לא בקיא במונחים): ג'וניור (סטאז'ר/מתמחה) > סניור > סופר וייזר > מנהל > מנהל בכיר > דירקטור > שותף > שותף בכיר. מה שיפה באשכול היי-טק הוא שכל עובד שמגיע ישר נזרק למים, דבר שמאתגר ואפילו מהנה. בשבוע הראשון כבר לקחתי חלק בבניית תכנית ביקורת של אחד הלקוחות, הצטרפתי לסניור תחתיו הייתי אחראית על בניית סעיפים בביקורת (ברמה של סטאג'ר). בשבוע השני צוותתי לג'וניור ויחדיו ערכנו דגימות ביקורת. בשבוע השלישי כבר קיבלתי אחריות יותר גדולה ונשלחתי למשרדי החברה המבוקרת כחלק מצוות הביקורת. אין ספק שכל יום אני לומדת יותר ויותר וחווה דברים חדשים. חשוב לי להדגיש שהעבודה שניתנת לי היא אישית ואני עובדת כמו כל עובד רגיל (כמובן תוך פיקוח של הדרגים שמעליי). אני בהחלט מרגישה שאני מיישמת את יכולותיי ומכוונת לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

נתראה בבלוג האחרון. שלכם, ליטל שר-ישראל.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×