100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: אורי אזריהן (11.01.2016)

מסתבר שהזמן עובר מהר שנהנים, עבר כבר חודש וחצי מבלי שהרגשתי. אז כמו שסיפרתי לכם בבלוג הקודם, יוצא לי להיות בדיונים של לקוחות המיוצגים על ידי המשרד. ישנם מספר שלבים בניהול תיק בעריכת דין, אחלק אותם באופן גס לשניים. הראשון הוא למידת התיק ובניית הטענות, והשני הוא ייצוג בבית משפט וההתנהלות מול הצד האחר. עם הזמן, ככל שלמדתי יותר והסתגלתי, התחלתי לקחת חלק גם בהליכי בניית התיק.

זו חוויה שונה, וההתעסקות בה נוגעת לצד הפחות "סקסי" של העולם הזה. צריך לשבת במשרד ולנתח את התיק, לקיים ישיבות התייעצות, לעשות מחקר משפטי וממש "לשבור את הראש" איך טוענים את הטענות שינצחו את ההליך הזה. תוך כדי התהליך, קיבלתי חניכה מעורכי דין מנוסים בתחום והתרשמתי מאוד מהידע שלהם ומהאופן בו הם ניגשים לתיק. אני מרגיש שקיבלתי המון כלים להמשך הדרך, לא משנה באיזה תחום אבחר לעסוק. העולם הזה מאפשר לעורך הדין להעלות טענות יצירתיות שעדיין לא נשמעו, וזה מה שיפה בתחום בעיני. אך כמו בכל השקעה, התשואה שאתה מקבל היא פונקציה של הסיכון שאתה לוקח.

אני לא יכול שלא לדבר על דיון שהייתי נוכח בו, מדובר על תביעת ענק שמתנהלת בביהמ"ש הכלכלי, כנגד חברי דירקטוריון של חברה ידועה במשק הישראלי. הייתי בין הראשונים שהגיעו לדיון (כפי שמצופה ממתמחה צעיר), ולאט לאט נכנסה כל צמרת עורכי הדין של המדינה. אנשים שהעניקו למשרדים הגדולים בישראל את שמם. מבחינתי, זה לא משנה במה עוסק ההליך ומי מייצג את מי. עצם הנוכחות שלי בדיון כזה, והאפשרות לצפות באנשים כל כך מוכשרים בתחומם "בפעולה", היא חוויה שבגללה החלטתי להגיע לפרויקט The Leaders.

בבלוג זה בחרתי להתייחס גם לפועלו של מישאל חשין ז"ל, שהקים את המשרד יחד עם עו"ד צבי אגמון. מישאל חשין הוא מהשופטים הידועים שהיו בבית המשפט העליון. פסקי הדין שכתב מהווים נדבך חשוב ומרכזי ביסודות המשפט הישראלי, והם נודעים בלשון המקראית ובסגנון הישיר בהם נכתבו. באופן אישי, הידיעה שאני חלק מארגון גדול עם היסטוריה מכובדת, מקנה ערך מוסף לחוויה שלי במשרד. ההתנסות הזו בפרקטיקה, מזכירה לי באופן קבוע שאנו כמשפטנים נדרשים תמיד להתאים עצמנו לתרבות, החברה והזמן שבהם אנו נמצאים. מתבקש בהקשר הזה ציטוטו של השופט חשין:

"שיטת המשפט ביחסה לחיים נדמית היא לשחקן העומד על בימה נעה ומסתובבת. אם לא ינוע השחקן, כי אז ייעלם מעיני הקהל אל מאחורי הבימה"

במסגרת העבודה במשרד, מועברות הרצאות לעובדים בכל מיני תחומים. את ההרצאות הללו מעבירים עורכי דין מהמשרד או אנשי מקצוע חיצוניים. אתייחס לשתי הרצאות שהותירו בי חותם, האחת בהליכי גישור והשנייה בהגבלים עסקיים. בהרצאה הראשונה, דובר על כך שקיימת מגמה ברורה של הליכים שנסגרים בהליכי גישור ולא בהחלטות של בית המשפט. עורך דין צריך להיות מודע לכך ולהשתמש בכלי זה כדי לפתור סכסוכים. ההרצאה השנייה הועברה על ידי עו"ד מתן מרידור ועסקה בהגבלים עסקיים. במקביל לרקע שקיבלתי בתחום, נחשפתי למספר תיקים בתחום ההגבלים העסקיים שמנהל המשרד, ביניהם כאלה ששמעתי עליהם רק בחדשות. החידוש מבחינתי היה, שהציגו לנו את הדברים מזווית מעט שונה ופנימית יותר, ורק התחזקה אצלי ההבנה, שהתקשורת מציגה דברים בצורה סובייקטיבית לפעמים - לכאן או לכאן.

באחד מהימים שלי במשרד, קבעתי ארוחת צהריים עם כמה חברים ללימודים שעובדים ליד המשרד ברשות המיסים. אמנם אנחנו קצת מקדימים את זמננו, אך אין הרגשה טובה בעיני לסטודנט, מההרגשה שהתיאוריה הופכת לפרקטיקה. זה דומה לחקלאי (או ליועץ מס), עד עכשיו נטענו, חרשנו, השקנו ודישנו את העץ, ועכשיו סוף סוף, אפשר להתחיל לאכול את הפירות. אי אפשר להתעלם מכך שאוטוטו מתחיל המאני טיים ופיתוח הקריירה שלנו כבר מעבר לדלת.

למתמחים במשרד יש נוהג שבכל סוף שבוע עבודה, ביום חמישי בערב כולם מתכנסים בחדר הישיבות ועושים "חמישי שמח". בדרך כלל המפגש סובב סביב אוכל (כמו כל דבר מוצלח) ופעילות חברתית מלאה בצחוקים;) בתמונה שמצורפת, אתם יכולים לקבל טעימה ממה שקורה שם... וכמובן, לחזות בברוסקטות המדהימות שהכנו. מגניב בעיני שלצד עבודה אינטנסיבית, גם לדברים מהסוג הזה יש מקום.

את הבלוג הבא אקדיש להתלבטות המרכזית שלי, מוזמנים לעקוב.

שלכם,אורי אזריהן.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×