100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: השאיפה למצוינות

מאת: דרור פירסט (06.01.2016)

הנה הגענו לאמצע ההתמחות שלי בסמסונג וההרגשה הכללית היא ששלושה חודשים נראים כמו טיפה בים אינסופי. מדי שבוע אני נחשף לעוד רובד במערכת הגדולה שנקראת 'סמסונג' וזה רק בישראל!

בשבועות האחרונים חשפו אותי למשמעות המושג market leader in every aspect - סמסונג שואפים להיות מובילים בכל תחום ולא חוסכים אף משאב פנימי או חיצוני על מנת להיות ראשונים. משאב חיצוני - השקעת כספים בחברות שהם מאמינים שיכולות לתרום הן למוצרים קיימים של סמסונג או להיות שותפים בפיתוחים עתידיים שישתלבו כחלק מהחזון והכיוונים אליהם סמסונג מכוונת לעתיד.

משאב פנימי – הקמת מערך אינקובאטור לחברות הזנק צעירות על מנת לסייע להן לבצע את קפיצת המדרגה שמשמעותית הראשונה שלהם, תוך סיוע והנחיה צמודה מהמומחים של סמסונג. החיבור הזה יעזור לחברות להשתלב בעתיד במוצרים עתידיים של סמסונג.

נתון מעניין, בכל ההיסטוריה ארוכת השנים של חברת סמסונג אחת הרכישות הראשונות שלה מחוץ לגבולות דרום קוריאה הייתה הרכישה של חברת Transchip הישראלית ב 2007.מאותו רגע קיבלה החברה החלטה אסטרטגית להשקיע משאבים רבים בארצנו הקטנה מכיוון שהתפיסה בדרום קוריאה שישראל הינה מובילה טכנולוגית. פתחתי בנתון זה מכיוון שכיום בתור מתמחה בסמסונג אני נחשף לביקורים של אורחים מחו"ל אשר מתעניינים באופן קבוע בפיתוחים האחרונים של חברות ישראליות, פיתוחים אשר יכולים בעתיד הלא רחוק לשנות את מהלך חיינו ללא ידיעה שכל התהליך החל במשרדים פה בארץ.

לצערי הרב אני לא יכול לפרט יותר מדי פרטים על מהלך היום יומי שלי בחברה אבל זה לא אומר שאני מנוע מלהתפעל מהארגון העובד בצורה גלובלית בסינרגיה כמעט מלאה, אשר מרשימה אותי כל פעם מחדש, מהדחף של אנשים תמיד להיות מעודכנים בחידושים האחרונים בכל תחום כלשהו לא מתוקף תפקידם אלא מתוקף של צורך טבעי בידע וסקרנות אינסופית, כלים הכרחיים לכל עובד אשר שואף לעבוד בארגון. כל פעם שאני נכנס לארוחת צהריים בחדר אוכל ויושב ופשוט מקשיב לשיחות בין העובדים ושם לב שמצד אחד נדיר שמדברים על העבודה היומ-יומית אלא מדברים יותר על מה הולך להיות ה'דבר הבא' וכיצד סמסונג תוכל להיות חלק מזה בעתיד ומצד שני ברגע שאורח מחו"ל מגיע לבחון השקעות מקומיות לא מפסיקים לפאר את ההיסטוריה הטכנולוגית המקומית, על מנת ליצור חיבור טוב יותר בין המוצר להשקעה.

בנימה יותר אישית, אני חייב לציין שהשבוע נולד לי בן בכור. מעבר לאושר הרגשי, יצא לי להרהר עם עצמי, לאן הייתי רוצה שבני ישאף, לאיזה גבהים הייתי רוצה שיכוון, מה הכיוונים שבעתיד יהיו נכונים עבורו ובעיקר מה התרומה שהייתי רוצה שהוא יביא לעולם. לאחר מחשבה, הייתי רוצה שיבין שישנם מקומות שיקבעו כיצד העתיד שלו ושל ילדיו יהיו, המקומות האלה אשר שוקדים יומם וליל ליצור מוצרים/שירותים שאולי יראו לו טריוויאליים בעתיד אבל היום הם רק מתוכננים וכן הייתי מאחל לו שיוכל להיות חלק אינטגראלי מתכנון העתיד של כולנו – בדיוק כמו שבחברת סמסונג שוקדים יומם וליל - לשפר את חיי היום יום של כולנו.

שלכם,

דרור פירסט

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×