100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: "קח אותו לאט את הזמן, העולם עוד יחכה בחוץ..."

מאת: שיראל אשכנזי (06.01.2016)

העולם עוד מחכה לי בחוץ, אבל הזמן עובר כל כך מהר, שכבר חלפו להם חודשיים בפעילות האינטנסיבית שלי כמתמחה במרכז הפיתוח של חברת סאנדיסק (וחלק מהתאגיד חובק העולם העוסק בפיתוח פתרונות מבוססי זכרון פלאש).

ימים ראשון ושלישי אני מקדישה 8-9 שעות, בהן אני חווה את פרויקט הלידרס במלואו - לומדת, סופגת, מיישמת ומגלה דברים חדשים על החברה, המקצוע ובעיקר על עצמי. מזכירה לכם: אני חלק מצוות ה-FM Validation שבודק את מוצרי החברה, כך שיגיעו ללקוחותיה עם אפס טעויות ומקום לשגיאות - וזהו תפקיד סופר חשוב.

מיד כשהגעתי נחשפתי לעולם שלם של מוצרי אחסון זיכרון ובמהרה התחלתי ללמוד עליהם, כי כדי באמת להיות טוב במשהו צריך להשקיע זמן בללמוד אותו. סרטונים, מצגות, חוברות, כל אלו ליוו את השבועיים הראשונים שלי. ואז, הרגע האמיתי ממנו חששתי הגיע לו - כותבים Tests.

איך כותבים? ב- python, שפה שאומנם לא למדנו באופן רשמי בבית הספר, אבל דומה לכמה אחרות שכן. זה אחד הדברים שאני כל כך אוהבת בפרויקט: האפשרות הזו ללהתמודד עם אתגרים חדשות לבקרים והרחיב תוך כדי את הידע המקצועי שלי.

איך היה לי אתם תוהים? בסוף היה יחסית בסדר... החששות שלי התפוגגו מאד מהר... אני כותבת וזה מרגיש כאילו זה היה ממזמן. היום אני כבר עובדת על פרויקט ייחודי משלי: פיתוח פלטפורמה שתאפשר ניתוח סטטיסטי של קבצי log הנוצרים כפלטי Tests. נשמע מסובך, אבל אני נהנית מכל דקה. המשימה מאתגרת, בייחוד בגלל העובדה שבצוות התומך שלי (והמופלא) אין מישהו שמכיר, יודע ויכול לסייע, ולראשונה אני מתמודדת עם משימה באופן מלא ובכוחות עצמי. אני רק מקווה לסיים בזמן ושכולם יהיו מרוצים.

אבל, רגע: שלא תחשבו שהחיים בסאנדיסק מסתכמים רק ב״אני ובמחשב שלי״. אני פועלת בסביבה ׳אמיתית׳ ובתקופה האחרונה המחלקה שלי עוברת שינוי ארגוני, מחליפה מתודולוגיית פיתוח, ממש כמו שלמדנו בקורס "ניהול פרויקטי תוכנה". מתחילים לעבוד בשיטת Agile וזה אומר צוותים קטנים והומוגניים שמקבלים משימות ברורות לתקופת ביצוע של שבועיים (ספרינט). בעוד שכל המחלקה עברה שיעורים בנושא, אני כבר ידעתי בדיוק איך הדברים הולכים לעבוד... מעבר לכך, החיים בצוות scrum שלי, העונה לשם she scrum לא השתנו יותר מדי. ריטה, המנטורית שלי, היא הscrum master, זו שממשיכה להוביל את כולנו, וכולנו - זה אומר זה רק בנות! הייתם מאמינים? בהייטק הישראלי?

אז כתבתי Tests, קיבלתי פרויקט, עברנו ל-Agile , אבל הדבר הכי מרגש בחודשיים האלה היה כשהציעו לי להצטרף ליום כיף של המחלקה. יצאנו כל המפתחים והמנהלים מסניף כפר סבא ומסניף תפן ליום כיף ביער ציפורי, שהיה מפנק ומאתגר כאחד - מסאז', רכבי שטח, פיינטבול, על האש, סדנת מוזיקה, בקיצור חוויה שלא אשכח. באותו יום הרגשתי שאני חלק בלתי נפרד מהם, ושמשפחת סאנדיסק שקיבלה אותי בזרועות ענקיות, ממשיכה לדאוג שארגיש את השייכות הזאת.

כמו שאתם רואים השבועות שלי עוברים בצורה אינטנסיבית. השילוב עם הלימודים לא פשוט, אבל, אם רוצים משהו הכל אפשרי.

חודש שלם עוד לפני, חודש בו אמשיך לעבוד על הפרויקט שלי, שיהיה תוצר שיקושר איתי ובזאת אשאיר את חותמי.

אמשיך לעדכן ולספר על ההתקדמות שלי. המשיכו לעקוב!

שלכם באהבה, שיראל.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×