100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: שחקן נשמה

מאת: ירון אוחיון (06.01.2016)

לייקים. שיתופים. רייטינג. מכירות. להרוויח. בהרצאה שעברתי פעם בצבא בבה"ד 1, אמר המרצה שהעם שלנו השתנה, זה לא אותו דור. פעם היינו חושבים על האחר, היינו שומעים שירים כמו שיר 'הרעות', אוכלים קרפ-לך, קנייד-לך. היום אנחנו חושבים רק על עצמנו אוכלים ושותים ביס-לי, קינ-לי. אני זוכר שההרצאה הזאת השאירה בי חותם וגרמה לי לחשוב רבות על הדרך שבה אני רוצה להוביל את פקודיי וכיצד אני רוצה לחנך אותם להיות לא רק חיילים ולוחמים טובים יותר, אלא אזרחים טובים יותר.

במסגרת אחת ההרצאות בלימודי הפסיכולוגיה במכללה למנהל, למדנו שהחלק האבולוציוני שרוצה לשרוד אצלנו, יזכור את הדברים הרעים יותר מהטובים. זאת כדי להימנע מהם ולהרחיק אותם מאתנו ומהצאצאים שלנו. כיום החלק הזה מושרש בתקשורת ובמדיה שלנו כאשר היא מזינה אותנו בחדשות רעות- זה גם נמכר טוב יותר. כתוצאה מכך, אנחנו מכירים ושומעים יותר על אנסים, רוצחים, שחיתות ורוע עד אינסוף- יותר מאשר הדברים הטובים בעולמנו. Children see children do. כאשר אנחנו גדלים לתוך תודעה שיש כל כך הרבה רע ולא שומעים כמעט על הטוב, אנחנו גדלים להבין שאין כמעט טוב. כך לפחות גם אני חשבתי. מתי פעם אחרונה שמענו חדשות במשך חצי שעה רק של דברים טובים במדינה? מתי קראנו עיתון לאחרונה שכל הכתבות בכל העמודים הם מעשים טובים?

בזמנים שבהם כולנו מנסים לבלוט כדי להצליח לשרוד ולהתקדם בעולם מאתגר, ובזמנים שכמעט לא שומעים על מעשים טובים, הגעתי להתמחות בקרן רש"י. לאחרונה ישבתי בפגישה עם המנכ"ל היוצא של הקרן, מר איציק תורג'מן, והוא דיבר איתי על 'שחקני נשמה'. מיהם שחקני הנשמה? שחקן נשמה אלו האנשים שנותנים מעצמם הכול כדי לקדם אנשים אחרים. אלו אנשים שזמנם האישי יבוא אחרי זמנם של האחרים. אלו אנשים שאכפת להם מכל נשמה באשר היא, שלומדים מי האדם מאחורי השם או המספר. שחקני נשמה הם עובדים ומנהלים שמונעים מהמקום הערכי ולא רק מהתפקיד. הספקתי בחודשיים האחרונים להגיע למרכזים לגיל הרך של עמותת 'יעדים לצפון', אני מתמחה בקרן קציר, המעניקה מלגות לסטודנטים וסטודנטיות מאוכלוסיות מוחלשות, מעניקה כלים, לווי וסיוע אישי לאורך כל התואר האקדמי, וביקרתי בתכנית "דרך הגלים" של עמותת 'תפנית בחינוך'. חשוב לציין שאלו אפילו לא פסיק מהעשייה הרחבה של רש"י. לקרן עמותות נוספות: יכולות, מעשה, יחדיו, בית יציב, דרכא, גבהים, מרכזים כ"מגדל אור", תכנית הסייבר הלאומית ועוד הרבה מעבר לכמות המילים שאני יכול לכתוב פה.

קרן רש"י עובדת בשקט מבלי לצאת בפרסום אישי, מקדמת אוכלוסיות מהגיל הרך ועד להשכלה גבוהה בתחומי החינוך והרווחה, בעזרתם של תורמים ופילנתרופים רבים.

קרן רש"י עוסקת בבניית היסוד ועולה למעלה, בדיוק כמו בפירמידת הצרכים של מאסלו, ועוסקת רק בטוב. אם תרצו לשמוע חצי שעה של חדשות טובות ולקרוא עיתון מלא בכתבות על מעשים שיחממו לכם את הלב, תעשו חיפוש על קרן רש"י והעמותות שלה.

קרן רש"י היא לא קרן. קרן רש"י היא אוסף של בני אדם שמסתכלים על הכוס המלאה שיש אצל האחר. זוהי לא קרן, זו קבוצה של שחקני נשמה.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×