100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: אסי בלצ'או (31.12.2015)

כבר עברו חודשיים מאז היום הראשון שהגעתי לתעשייה האווירית, אך שהזמן עובר מהר כשנהנים. הימים בהתמחות מאוד עמוסים ובהחלט מגוונים. בכל יום במהלך ההתמחות בתעשייה האווירית אני לומד דברים חדשים ונחשף יותר ויותר לעולם ההייטק ולטכנולוגיות פורצות דרך. אני רואה את ההתקדמות שלי מיום ליום ממשימה למשימה, דברים שבימי הראשונים להתמחות נראו מורכבים ומסובכים הפכו ליותר מובנים. זאת בזכות השקעה ועבודה מתמדת וכמובן שיש לזקוף זאת בעיקר לצוות המקצועי והמסור שמקיף אותי ונותן לי מענה לכל השאלות שצצות במהלך העבודה השוטפת ובכלל.

ההתמחות בתעשייה האווירית מגבירה את רצוני וסקרנותי להמשיך ולהעמיק בתחום. ואני חושב שזה הכרחי שסטודנטים ובפרט סטודנטים למדעי המחשב יראו את הדברים לא רק דרך ספסל הלימודים אלא גם הלכה למעשה. ההתנסות בפועל מעניקה מימד נוסף וחשוב להבנה והפנמה של החומר הנלמד בהרצאות. אני מודה לזכות שנפלה בחלקי ליישם כבר בשלבים אלו את מה שאני לומד בהרצאות.

ההתמחות בתעשייה אווירית מהווה עבורי סגירת מעגל משום ששירותי הצבאי היה בחיל האוויר, שם, כמו שכתבתי בבלוג הקודם, הייתי מנהל רשת אך אציין עתה שבמסגרת שירותי הצבאי עבדתי עם מטוסים מאוישים וכיום בתעשייה אווירית אני זוכה לעבוד כחלק ממערכת שמייצרת מטוס ללא טייס.

מפעל מל"ט של התעשייה האווירית הוא בין המובילים בעולם בתכנון וייצור מערכות מטוסים ללא טייס (מל"טים). מפעל מל"ט מציע משפחות מגוונות של מערכות מל"טים השונים בגדלם, במערכות שהם נושאים, בזמן שהייתם באוויר ובפרופילי המשימות שהם מסוגלים לבצע. במהלך התמחותי בתעשייה האווירית הייתי בהאנגר של המל"טים וזאת הייתה חוויה מופלאה (!), ראיתי סוגים שונים של מל"טים בגדלים ובדגמים שונים. בין יתר המשימות אני מבצע גם בדיקות תוכנה לתוכנה שמקשרת בין המטוס ללא טייס לבין עמדת השליטה השולטת במטוס.

במקביל לעובדה שבמהלך ההתמחות אני רוכש ידע וניסיון רב, אני גם פוגש אנשים חדשים ביניהם מנהלים בכירים. לפני כמה שבועות הייתה לי פגישה עם חיים גולדשלגר , מנהל משאבי אנוש, במהלכה שוחחנו על ענייני עבודה, שאיפות וחיי חברה. כמה שבועות לאחר מכן נפגשתי עם יוסי וייס, מנכ"ל תעשייה אווירית. מאוד התרגשתי מהמעמד, ורציתי לנצל כל רגע בפגישה הזו על מנת לשאוב וללמוד כמה שיותר. במהלך הפגישה עמו, קיבלתי ממנו טיפים להצלחה ולראיה אסטרטגית וניהולית נכונה. כאשר שוחחתי עם מנכ"ל תעשייה אווירית, עם חיים גולדשלגר ועם עובדים נוספים במקום, הבנתי מה, בין השאר, הביא לכך שהתעשייה האווירית היא בין החברות הגדולות והמצליחות בארץ ובעולם, זאת משום שהיא מורכבת מעובדים מסורים ומבריקים שלא שוכחים גם להיות אנושיים.

בבלוג הבא אמשיך לשתף אתכם בחוויות שלי ובמפגשים עם אנשים מקצועיים ומנוסים בתעשייה אווירית. אני כבר יכול לשתף אתכם שבשבועות הקרובים אני צפוי לבקר במנחת עין שמר שם אראה את המטוס ללא טייס בפעולה.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

×›×ª×•× ×ª×’×•××” כא×ÿ

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×