100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: עמית עטר (31.12.2015)

למרות שלא בצורה קבועה, אבל כמעט כל יום, מאז שהשתחררתי לפחות, אני בודק את תיק המניות שלי. אני מודה, בדרך כלל אני לא יודע באמת לנתח את רוב הנתונים ולקשר בדיוק כל דבר לאן שהוא שייך, אבל פתאום קלטתי בשבועות האחרונים שאיכשהו, מבלי לשים יותר מידי לב, הידע הבסיסי יחסית שהיה לי הפך לרחב והכל מתחבר לי. אני יודע להסתכל על תשואות של אג"ח ולהבין למה הנייר עלה או ירד, אני יודע לפתוח תשקיף של חברה שאני מחזיק את המניות שלה ולהבין באמת אם הגוף רווחי ואיך הוא מתנהל, לקרוא כתבות שקצת יותר מתעמקות ולהבין את הניתוח הכלכלי. סה"כ אני יכול להגיד, שכבר עכשיו, באמצע התקופה הזו, שקיבלתי ולמדתי המון, גם בפן המקצועי וגם באופן קצת יותר כללי, על איך באמת מתנהל בית השקעות.

במסגרת הפרויקט אני נפגש עם המון אנשים, כל אחד עם תפקיד ואחריות משלו. אני כבר מרגיש על עצמי שלאט לאט, בהבנה של התפקידים יותר לעומק, אני יודע להגיד מה יותר מושך אותי ומה פחות. איפה אני רוצה להתעמק ולחקור יותר ואיפה גם לגרד את פני השטח מספיק לי מבחינת הידע. אני גם מבין קצת אילו כלים חשובים לרכוש אם רוצים לקבל את הבסיס של שוק ההון להמשך.

בימים האחרונים נחשפתי קצת יותר לעיסוק מאחורי הקלעים בהראל, זכיתי לשבת עם האנליסטים ולנתח יחד איתם חברה בכל הרבדים. סקרנו הזדמנויות ואיומים עתידיים מבחינת חברות אחרות שפועלות באותו תחום כמו שלה, הסתכלנו על הפוטנציאל צמיחה שלה והתרחבות לשווקים חדשים ועוד המון דברים קטנים שבסוף מרכיבים את התמונה הכוללת איתה בסוף מחליטים אם בפועל החברה מעניינת וכדאי להשקיע בה, או שבכלל אולי עדיף להתרחק ממנה. בתהליך מהסוג הזה, נחשפתי לכל כך הרבה מושגים קטנים ותחומים שלא הכרתי ואפילו לא שמעתי עם קיומם והבנתי כמה הדברים הבסיסיים, כמו לדעת איך להסתכל על דוחות שבלימודים לפעמים מייחסים להם פחות חשיבות, קריטיים להתנהלות בתור אנליסט או מנהל השקעות.

בנוסף, יצא לי לשבת בחדרי המסחר השונים בהראל, של תעודות הסל והניהול התיקים, לראות איך מתבצעות פעולות, איך הדברים נראים בפועל ואיך החדר מסחר מנוהל לאורך היום בצורה מסודרת.

אחרי המון סקירות ופורומים בהם הייתי נוכח, דבר שנתן לי אפשרות להאזין לשיחות, הערות ודיונים על העתיד הקרוב והרחוק בשוק, אני מבין באמת כמה התחום יכול להתהפך ולהשתנות ברמה היומית, כמה המכלול של כל כך הרבה אלמנטים ירכיבו את מה שיקרה מחר או בעוד שבוע בשוק וכמה תמיד צריכים להיות עם יד על הדופק. במיוחד בגלל העובדה הזו, ההון האנושי שמרכיב את מסדרונות בית ההשקעות חשוב, דבר שנראה לעין באיכות האנשים בהראל.

בהמשך ההתמחות אוכל להתעמק במקומות שיותר עניינו אותי ולגלות יותר על נושאים אלו, דבר שיוסיף לי המון לעתיד. בבלוג הבא קצת אוכל לסכם את התקופה הזו ולבטא איך אני רואה את המשך הדרך שלי במהלך התואר ולאחר מכן בעולם העסקים.

שלכם, עמית

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×