100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: תומר אפללו (27.12.2015)

חודש וחצי של למידה בלתי פוסקת, התמודדות עם אתגרים מקצועיים ועבודה משותפת עם הטובים ביותר בתחום. אני מקדים ואומר כי לא אוכל לפרטאודות כל התיקים, הפגישות והמשימות בהם לקחתי חלק. עם זאת, אני מבטיח לנסות ולהעביר לכם באמצעות בלוג זה, ככל האפשר, מהחוויות המכוננות שלי במשרד יגאל ארנון שות'.

לפני שאתחיל לגולל את סיפורי במחלקה המסחרית, אי אפשר שלא לחזור מעט אחורה לאחת הפגישות המרתקות בהם נכחתי, במסגרת תקופתי במחלקת מקרקעין. זוכרים את הפגישה עם המנכ"לים מתחום הנדל"ן המניב מהבלוג הקודם? מעולה. אם כן, שבוע לאחר מכן, אותה חברה - הפעם בצד השני של המתרס. עסקת מקרקעין גדולה באזור הצפון. על הפרק - ייצוג חברה המוכרת שטחים נרחבים באזור הצפון יחד עם הבנוי עליהם. הרוכשים – אותם קליינטים של המשרד מהבלוג הקודם. מתכנסים בחדר ישיבות ומתחילים לעבור על סעיפי החוזה. פיטר דרוקר - הוגה דעות אוסטרי, אמר פעם כי "הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא ליצור אותו." ובכן, סיבת קיומינו עורכי הדין, בין היתר, היא לעיתים לחזות את העתיד ולהעלות אותו על גבי דף נייר. המטרה היא פשוטה, מניעת התנגשות עתידית בין הצדדים (מזכיר קצת בחשיבה הסכמי ממון למקרה בו בני הזוג יתגרשו). לעיתים, בחיי המעשה, הירידה לפרטים שנראים באותה השעה מעט מיותרים, עשויים ביום סגרירי להוות נכס צאן ברזל. לאחר כחצי שעה של דיונים, במהלך המו"מ על סעיפי החוזה, גילו הצדדים כי ישנה אי הסכמה על שני סעיפים מהותיים בחוזה. האחד – סעיף כספי - רלוונטי ברמה המידית, והשני – סעיף מעורפל שבספק רב אם יבשיל לכדי סכסוך ביום מן הימים. במקרה זה, נוכחתי לגלות כמה הנוכחות של חגית בבלי – שותפה במחלקה מקרקעין, עתירת הניסיון בתחום המדובר, הייתה הכרחית לשם הבנה וסגירה הרמטית של כל פינות החוזה באופן שימנע או לפחות יצמצם למינימום את המחלוקות העתידיות בין הצדדים. אאלץ להשאיר אתכם במתח אם נרקמה עסקה או לא בסופו של דבר. תשובה מובטחת בבלוג הבא.

לאחר כחודש, עברתי למחלקה המסחרית במשרד יגאל ארנון ושות' – קומה 46 בניין עגול – קומה מתחת למחלקת מקרקעין. מיד עם הגיעי למחלקה, זכיתי לחדר אישי (כן כן, לא התבלבלתם) עם נוף מרהיב הפונה לכיוון הדרום-מזרחי של גוש דן. זכיתי להיכרות עם הנפשות הפועלות במחלקה לרבות השותפים, עורכי הדין והמתמחים הנהדרים - דניאל, ליעד ונאווה, איתם אעבוד במהלך החודש הקרוב. עוד באותו היום, נפגשתי עם אסף מסיקה – שותף במשרד ומומחה בדיני חברות, ניירות ערך ומשפט המסחרי. לאחר שיחת היכרות קצרה, הציע לי אסף להצטרף לפגישה במשרדיה של חברה ממשלתית פרטית – לקוחה של המשרד, לקראת סבב גיוס כספים נוסף שמתכננת החברה (הרחבת סדרת אג"ח) מגופים מוסדיים. לא היססתי לשנייה ומיד הסכמתי. זכיתי להשתתף בפגישה עם נושאי משרה בכירים בחברה המיוצגת, נציגים מגופים מוסדיים ודירקטורים של האחרונים תוך סקירה נרחבת של השוק בו עוסקת החברה. בין לבין בהמשך אותו יום, סייעתי לבן פרנקל – עו"ד במחלקה, להבין האם אנחנו זכאים לקבל מידע שיש לרגולטור לגבי לקוח שלנו בתחום הביטוח - עוד משימת ביניים מעניינת. בהמשך השבוע, זכיתי להיפגש עם שירי – שותפה במשרד בעלת ידע וניסיון רב במשפט המסחרי בדגש על הנפקות, מיזוגים וגיוסיי הון. שמעתי ממנה קצת על דרך ניהולה של פירמה בעלת 140 עורכי דין (מתוכן 53 שותפים) וכ-30 מתמחים, בעלת שני סניפים – ת"א וי-ם. לבסוף, זכיתי לקבל ממנה טיפים מקצועיים לקראת ההתמחות הקרבה כמו גם לשמוע את דעתה באשר לסוגיות עדכניות בתחום המשפטי המעניין אותי. כל הפגישות הללו, מתרחשות במקביל לאינטראקציה השוטפת שלי עם מתמחי המשרד, בהם בין היתר, עסקנו בהכנת דו"ח דירקטוריון לחברה שצפויה לצאת להנפקה בבורסה וכלה בהכנת הסכם שותפות לחברה פרטית קטנה. אוכל לומר כי מההתעסקות היום-יומית, אני לומד בצורה המרבית את רזי המקצוע, הבאים לידי ביטוי בין היתר, בהקפדה על הפרטים הקטנים והשוליים ביותר, אלו שמהתוויים והופכים להיות בסופו של דבר ההסכמים הגדולים והמורכבים ביותר.

כפי שציינתי בבלוג הקודם, היתרון הגדול שמעניק לי פרויקט "The Leaders", הוא היכולת לעבור בין מחלקות המשרד טרם תחילת ההתמחות שלי, וע"י כך – לטעום ולהתנסות מעט מהעבודה בכל תחום. נכון למועד כתיבת שורות אלו אני עדיין בעיצומה של ההתנסות במחלקה המסחרית. בהמשך, אני צפוי לעבוד מעט עם מחלקת הגבלים עסקיים, ולקינוח – אסיים במחלקת ליטיגציה.

אני מקווה שהצלחתי להעביר לכם עד כה מעט מהחוויות שאני עובר. האמינו לי כי לא פשוט לתאר חוויות מרובות אלו בצורה כה מתומצת.

בצפייה רבה לקראת חוויות עתידיות, והפוסט הסופי שעתיד לתאר אותן, תומר.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×