100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: יש עוד למה לצפות

מאת: דרור זילכה (27.12.2015)

עברו להם השבועות הראשונים של הסמסטר ואיתם גם השבועות הראשונים בבית ההשקעות, הספקתי להכיר כבר לא מעט מחלקות, ויש עוד למה לצפות.

נתחיל עם מחלקת ניהול התיקים, אשר שי ירון משמש כסמנכ"ל המכירות שלה. אנחנו מתחילים להכיר ומגלים שלי ולשי יש תחביב משותף של ריצה, מדברים על השוק מזווית מאקרו מהניסיון העשיר שצבר עם השנים בשוק ההון, אני מבין שכולם בחברה מדברים באותה "שפה" של השקעה לטווח ארוך ולא ניסיון לתזמן את השוק. בהמשך השבוע אני אצא עם אחד המשווקים של תיקי ההשקעות המנוהלים עליהם אחראי שי אלישר.

אני מגיע בבוקר למשרד ופוגש את ירון אוחיון ,שאת ההכרות איתו נעשה כבר בדרך. היום אנחנו ביום מחוץ למשרד. נכנסו לרכב ונסענו לכיוון הפגישה הראשונה בירושלים.

ירון הוא אחד ממשווקי תיקי השקעות המנוהלים ע"י החברה. לפנינו נסיעה מרמת החייל לירושלים. מספיק זמן בכדי להכיר ולדבר על השקעות, מקצועית א' (מבחן של רשות ניירות ערך), איך נראה תיק מנוהל ואיך מתנהלת פגישה.

אחרי שכבר הייתי במחלקת תפעול ההשקעות ומחלקת קשרי הלקוחות והבנתי איך כל התהליך נבנה בתוך החברה מרגע הפנייה של הלקוח ועד לניהול התיק בפועל, נשאר רק להבין איך מתנהלת הפגישה שהיא החלק החשוב באמת – הרי פה נקבע בסופו של דבר האם הלקוח יצטרף ובאיזה תמהיל השקעות הוא יבחר.

אחרי 2 פגישות הגיע הזמן לאכול צהריים. ירון כבר היה באזור כמה פעמים ומכיר מסעדה מעולה! אנחנו מתיישבים ומדברים על הפגישות שהיו לנו – מוצלחות יש לציין. נמשיך אחר כך לעוד פגישה אחרונה בירושלים ונחזור לתל אביב. אפשר להגיד שתפקיד של משווק תיקים הוא מעניין מאוד. תפקיד שכולל אינטראקציה עם המון אנשים מתחומי עיסוק שונים ומהווה חלק מרכזי בפעילות של בית השקעות.

בהמשך, הצטרפתי למחלקת תפעול ההשקעות ונפגשתי עם גל ומיה, ראיתי איזה שימושים יש להם בexcel בעבודה היום יומית, בעזרתו שואבים נתונים ממערכת המאיה שמעודכנת לגבי כל מה שקורה בחברות הנסחרות בבורסה בארץ ומערכת הBloomberg אשר מספקת מידע על החברות שנסחרות בחו"ל. אחד הדברים שאפשר לבצע בעזרת מערכות המידע הוא השוואת תשואות בין קרן נאמנות לבין מדד הייחוס שלה (Benchmark).

עוד צוות שעושה שימוש רב במערכות אלו הם האנליסטים.

דרור ברגר, אנליסט במחלקת מחקר בתחום מניות ואג"ח בארץ, מדגיש שלאנליסט טוב יש תכונות בולטות של סקרנות ויכולת למידה אוטודידקטית. כחלק מעבודתם, האנליסטים נפגשים עם חברות שמעוניינות לגייס חוב. החברות מגיעות לפגישה עם האנליסטים ומציגות את פעילותן. לאחר הפגישה, האנליסטים בוחנים את כדאיות ההשקעה בחברה, ולעיתים גם יוצאים לסקור את פעילות החברה ממש מקרוב: במפעלים, במשרדים או ממש בשטח, באם מדובר בקרקעות.

לבסוף יש "לכמת" את הכול לנתונים מדידים, בעזרתם אפשר לקבל החלטת השקעה טובה יותר. בשבוע בו הייתי עם האנליסטים, הגיעה אחת החברות הגדולות במשק והציגה את הפעילות שלה בפני מחלקת המחקר.

במחלקת המחקר ישנו גם צוות העוסק בתחום מניות ואג"ח בחו"ל, בעזרתם יצא לי להכיר לא מעט מושגים חדשים וגם לשפר את האנגלית בכנסים ובפגישות שהתקיימו במשרדי החברה, בבורסה לניירות ערך בתל אביב, במשרדים של חברת דירוג מעלות וכן בבנקים גדולים כמו jp morgan , Barclays .

מי שעובדים "יד ביד" עם האנליסטים הם חדר המסחר, עליהם ארחיב בבלוג הבא.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×