100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: שיא הפרויקט

מאת: נופר ברנס - שלינגר (27.12.2015)

דגלי חוצות ברחבי המכללה, שלל תמונות בעיתון כלכליסט מדי בוקר, כך נראים הימים שלי בתקופה האחרונה.

חודשיים שאני מתארחת במסדרונות החברה, עוברת מקומה לקומה, מתחילה את הבוקר עם הלה אבל ומשם ממשיכה למחלקות השונות. הדברים מתחילים להיות קצת יותר ברורים, יותר ויותר מחלקות שמתחילות לעניין.

אחת מהן היא מחלקת IARCS- Internal Audit Risk And Compliance Services.

התלוויתי ליומיים מרתקים בעולם של אחריות תאגידית, רגולציה, ניהול סיכונים, קיימות ועוד כמה מושגים משמעותיים שאולי לחלקכם נשמעים קצת גדולים ולא מוכרים אז החלטתי לעשות קצת סדר בבלגן. בעולם בו אנחנו חיים היום, יש חשיבות לכל פרט קטן בחיי התאגיד. התקשורת והציבור בוחנים בזכוכית מגדלת עד כמה התאגיד מזהם או עד כמה הוא ירוק, משתנים שגורמים לחשוב- האם אני רוצה להיות לקוח של החברה הזו? מחלקת IARCS מסייעת לחברות שונות לשמור על סטנדרטים גבוהים בסיוע לצוותי ביקורת פנים, בהפקת דוחות אחריות תאגידית, רגולציה ועוד.

"אנחנו לא נוריד את הרמה המקצועית, לא משנה מה", מספר רוני שליט, מנג'ר במחלקת IARCS בשיחה מעוררת השראה שגורמת לי להבין עד כמה התחום משמעותי מבחינת הארגון.

מעבר לכך, המחלקה עוסקת בניהול ומיפוי הסיכונים האפשריים של התאגיד ומנסה לתת את המענה האופטימאלי לגבי כל סיכון שיכול להזיק לארגון בטווח הארוך. מסלול הטיפול בתיק ניהול סיכונים הוא תחילה מיפוי הסיכונים העסקיים של החברה תוך חלוקת סקר למנהליה וגורמים בתפקידי מפתח אשר יכולים לשפוך אור על מצבה הכלכלי של החברה. דירוג כל סיכון וסיכון הוא השלב הבא במקביל להבנת החברה מעיניי מנהליה, בחינת הסיכונים והסקת מסקנות רלוונטיות.

לאחר מספר שיחות עם דנית ממחלקת IARCS, שפיזרה פניני חוכמה, הבנתי שבין היתר, מהות המחלקה היא הכרות של החברה מהפן התפעולי, דבר הכרחי למנהלי העתיד.

בשבוע האחרון זכיתי לקחת חלק בכנס שKPMG ערכה לגבי החלטות המיסוי לשנת 2016 וההשלכות שלהן. בתור אחת שמעולם לא נכחה בכנסים, התרשמתי מהתדמית החזקה והמקצועית שיוצרת KPMG, שגרמה לי להרגיש שאני במקום הנכון. פגשתי אנשים מעניינים, שמעתי הרצאות מרתקות ובעיקר נהניתי לספוג את כמות הידע הנרחבת ממגוון גורמים בחברה שמעדכנים את לקוחותיהם לגבי המיסוי בשנת 2016, עדכונים לגבי המיסוי הבינלאומי והמלצות ממיטב היועצים איך לפעול. בימים אלו, אני מקפצת בין מחלקת מיסים למחלקה הכלכלית, 2 מחלקות מרתקות, כל אחת שונה בתחומה ועם זאת קיים הקשר התמידי בין מחלקה למחלקה.

משהו בפרויקט הזה, שגורם לך בשלושה חודשים להתקדם ולראות איך זה יהיה בעוד כמה שנים, איך זה לשבת בתפקידי מפתח, איך מתנהלים הדברים ואיך כל מה שלמדת במשך 4 שנים מתנקז לתוך מציאות אחת, גורם לי לראות את עצמי שם.

אחרי חודשיים אני מבינה שהפרויקט משיג את המטרה שלו.

נתראה בבלוג הסיום,

נופר

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×