100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: ראשיתו של מסע

מאת: לילך ברנשטיין (17.12.2015)

הפלאפון צלצל, עניתי, מהקו השני נשמע קול מלא גאווה, " לילך ברנשטיין?" עניתי שכן. "אני שמחה לבשר לך שהתקבלת לפרויקט הדגל של המכללה למנהל - The leaders". אושר, זה מה שהרגשתי באותו הרגע. מהיום שבו שמעתי על הפרויקט הצבתי לעצמי מטרה להתקבל, והנה הצלחתי להשיג אותה. ההתרגשות שליוותה אותי מאותה הרגע הייתה עצומה. כמה ימים לאחר מכן, קיבלתי לו"ז מפורט, מסודר ומחולק לקטגוריות, כך נתקלתי לראשונה בהוויה של אסם ובאופן הארגון שלה.

הגעתי ללב ליבה של אסם, דלתות הזכוכית נפתחו בפני ונגלה לעיניי היכל גדול ומרשים, ממעלה התנוססו בגאווה דגלים של מותגים מובילים בארץ ובעולם. הרבה זמן להתרשם, לא היה לי , מיהרתי לחדר הישיבות לפגישה ראשונה. כבר באותו היום נפגשתי עם מנכ"ל חטיבת BBCS (חטיפים, משקאות, מאפים) ׁׁׁׁאורי בן שי, עם מנהלת השיווק של החטיבה ליאת קידר ועוד רבים וטובים. בין פגישה לפגישה התחילה לחלחל בי ההבנה להזדמנות הנדירה שקיבלתי, להיחשף בהיותי סטודנטית לכל האנשים החשובים הללו, להיות שותפה לפגישות מכריעות והרות גורל על מותגים שונים בחברה, ובכלל להתחיל להשתלב בתעשייה. לראות איך כל מה שלמדתי ממש מובא לידי ביטוי, מהלכה למעשה.

בוקר שני של יום סיור בשטח, הפעם נפגשתי עם אלון פלג –מנהל ערוץ מסחר בסניף של אחד מרשתות השיווק הגדולות בארץ. עברנו בין המחלקות השונות ואלון הסביר לי על אופן התנהגות הקונים, על אסטרטגיות שונות והתאמת המרחב הקמעונאי לקונה כמו גם התאמת אופי המוצר והצגתו בצורות שונות ובסניפים שונים. לאחר מכן עברנו לסניף אחר של רשת אחרת וראינו את ההבדלים בין הצרכים של הקונים ממקום אחד למשנהו, ואת ההתאמות שהחברה עושה על מנת להתאים את עצמה בצורה הטובה ביותר לצורכי הקונה והצרכן.

ממש אתמול, זכיתי לבקר במפעל הייצור של "במבה". בכניסה למרכז המבקרים ולמפעל ישנו חדר גדול עטור כולו בציורים של החטיף האהוב במבה, ועליו מתנוסס השלט " שומר הבמבה", שם השומר ביקש לראות את כרטיס העובדת שלי . וכך ומהרגע שכף רגלי דרכה בבית של במבה, באותה השנייה, הרגשתי את הרצון האדיר להיות חלק מהמשפחה הזו. המשכתי לתוך מרכז המבקרים, בו נפגשתי עם מנהל המפעל אשר הרחיב לי על תחילתו של החטיף המופלא ועל השילוב הגאוני שבין התירס לחמאת הבוטנים. אחרי זה ראיתי סרטון שממש מסביר על תהליך הבמבה והשיא היה שנכנסנו למפעל עצמו ובו טעמתי במבה חמה שהרגע יצאה מהפס.

ולגזרה אחרת. הנה כבר עברו להם השבועיים הראשונים לפרויקט ואני כבר יכולה להגיד שנחשפתי לכל כך הרבה דברים חדשים, החל מהשפה בה הארגון משתמש ועד למבנה הארגוני המרשים. בתור סטודנטית לתואר ראשון בתקשורת וניהול עם התמחות בשיווק, אני רואה את אסם כמקור מופלא עבורי לשאוב ידע ולראות איך אני מצליחה להשתלב בתעשייה בצורה הטובה ביותר.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×