100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: "אנשים טובים מביאים עבודה ולא עבודה טובה מביאה אנשים"

מאת: ליטל שר-ישראל (13.12.2015)

היי חברים!

נתחיל עם היכרות קצרה – ליטל שר-ישראל, בת 24, לקראת סיום שנה שלישית במנע"ס חשבונאות, התמחות משנה בטכנולוגיות מידע. השנה השלישית מביאה עמה הרבה מחשבות ולבטים של "אוקי, מה עכשיו? תואר שני? סטאז'? מהו המסלול הכי כדאיי בכדי שאצליח לעמוד בשאיפותיי בצורה הטובה ביותר?".

אז זהו, האמת שלא בדיוק ידעתי לאן לנווט את עצמי. הרגשתי שהשנתיים וחצי בלימודים עברו בצ'יק בלי יותר מדי חוויות, הרפתקאות ועשייה. הייתי סטודנטית מן המניין, לומדת, משקיעה ומתעניינת, אך זה לא הרגיש לי מספיק. נורא הסתקרנתי לגלות מה קורה ב"עולם האמיתי" ואיך הדברים יכולים להתגלגל בקריירה של בוגרי החשבונאות (עד עכשיו לא הייתה לנו דרך לדעת מלבד שמיעת חוויות/ביקורות מבוגרי התואר, דבר שלפעמים יכול לבאס).

פרויקט ה- Leaders בא בטיימינג מעולה והרגיש לי הזדמנות פז לסגור לעצמי כמה סימני שאלה ולגלות איך ומה הכי טוב בשבילי. אין דבר יותר טוב מלתת לסטודנט לקפוץ כמה שנים קדימה ולהיחשף לשוק העבודה העתיד לו בצורה נרחבת ומעשית וזו המתכונת שהציע The Leaders. אין ספק שתהליך הקבלה היה מפרך, אך אני בדעה נחרצת שזה היה שווה את זה! למזלי, התקבלי למשרד רו"ח שרציתי – PwC, פירמה מהמובילות במשק הבינלאומי. אחת הסיבות לבחירתי הייתה גישת הפירמה, מתן דגש על סביבה חברתית, דבר שאני מאוד מאמינה בו כי אני בן-אדם של אנשים, ותתפלאו שעם כניסתי לפירמה בכל זאת הופתעתי מהעוצמה, שהתחילה עם מיטל גדלביץ' ממשאבי האנוש, שקיבלה אותי בחום ואהבה, ובהמשך במחלקת המיסים עם המנהלת אליה צוותתי שקיבלה אותי בצורה הכי טובה שיש, לא כי היא השתדלה, אלא כי כזו היא.

סיון ניניו, ב-PwC כבר 7 שנים, נתנה לי את ההרגשה הטובה ביותר בתחילתי בפירמה. דיבור בגובה העיניים, חום, הומור, פרגון ואהדה באו בקלות בלי יותר מדי השתדלות. וזה לא רק אצלה, זה אצל כולם, מג'וניורים ועד שותפים, באמת שהרגיש לי בבית. דבר משמח נוסף היה אופן בניית תכנית ההתמחות. בחרו לשתף אותי בכל המחלקות (מיסים, ביקורת וייעוץ עסקי וכלכלי), חודש אחד בכל מחלקה, דבר שלא מובן מאליו. מדובר בפלוס מטורף כי רק כך ניתן להיחשף לכלל השירותים שמעניקה הפירמה, דבר המאפשר לרכוש הכרה מקצועית נרחבת יותר.

כבר ביום הראשון החליטו לצרף אותי לכנס קורס ג'וניורים (של מחלקת מיסים) במלון קראון פלאז'ה בטיילת בת"א בכדי שאבין כמה שיותר על הפירמה ואסתגל לסביבת העבודה החמה והנעימה. בחרתי להתייחס להרצאה אחת מהכנס שמאוד חיממה את ליבי ונתנה לי להרגיש הכי טוב במקום בו אני נמצאת. את ההרצאה העביר אחד מהשותפים הבכירים במשרד, מנהל מחלקת המיסים, דורון סדן – בן-אדם מצחיק, שנון וראוי למלוא הערצה. דורון בחר לפתוח בסבב היכרות. האנשים שהציגו את עצמם היו משכמם ומעלה, אנשים אינטליגנטים ונעימים, בוגרי תארים משולבים, תארים שניים, ניסיון מפואר במשק וכו'. קצת נלחצתי כשהגיע תורי, בכל זאת הייתי הכי צעירה ורק בתחילת הדרך. הצגתי את עצמי וסיפרתי בקצרה על הפרויקט, מאוד שמחתי לשמוע התעניינות והתפעלות מהקהל. לאחר הצגתי, דורון עצר את הסבב ובחר לייחס חשיבות לדבריי תוך פרגון רב. הייתה הפתעה שכולם כבר הכירו בפרויקט (נשלח מייל עם בואי לפירמה) ועל כן דורון ציין בחיוך "את צריכה לרשום לך הישג ראשון כי אפילו על המיילים שלי הם מדלגים" (כמובן שהדבר נאמר בהומור!). אני בוחרת לסיים את הבלוג עם ציטוט של דורון – "אנשים טובים מביאים עבודה ולא עבודה טובה מביאה אנשים". דורון סיכם במשפט אחד את השקפת העולם של PwC, פירמה שדוגלת במצוינות ומקצועיות בד בבד עם אופי חברתי – מחפשת אנשים דעתניים ויוזמים, לא מאמינה בתחרות בין העובדים ומדגישה כי אף אחד לא מתקדם על חשבון השני. אין ספק שאני בעננים מבחירתם בי!

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×