100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: שלום לכולם! ברוכים הבאים למסע שלי בחיי הפרקטיקה.

מאת: אורי אזריהן (10.12.2015)

כאשר נחשפתי לפרויקט The Leaders בשנתי הראשונה במכללה, מהר מאוד הבנתי שזה הולך להיות אחד מהיעדים המרכזיים שלי בתואר. בעיניי פרויקט הלידרס מספק פלטפורמה שאין שניה לה באקדמיה, ולכן אפתח בלהודות על ההזדמנות.

לפני הלימודים, התחלתי לחקור איזה תחום מעניין אותי ובמה ארצה לעסוק, שאלה קשה בפני עצמה. לאחר שהבנתי שתחום ראיית חשבון ועריכת דין מעניינים אותי התקשיתי להכריע מה מעניין אותי יותר. אז כמו שקורה לי בכל פעם שאני נכנס לחנות בגדים ולא יודע איזה צבע חולצה לבחור, החלטתי ללמוד את שניהם. "איך תעשה את זה? התואר הזה לא פשוט בכלל" אמרו לי. עניתי, שיהיה בסדר. לאחר מכן נזכרתי באמירה ששמעתי ממפקד שלי בטירונות, אי שם בבסיס ההכשרה של חטיבת גולני. "קשה לך?" אמר. "אין דבר כזה קשה, הכל בראש שלך, אם תרצה מספיק שום דבר לא יעצור בעדך. אז תמשיך לרוץ כבר!". בדיעבד, היום אני יודע לומר שהאתגרים שצלחתי במהלך הדרך הם אלו שבנו אותי ועיצבו את האישיות שלי, ואין כוח בעולם שחזק מכוח הרצון שלי (אגב, תודה המפקד). המסלול שבחרתי אמנם אינטנסיבי אך לא בלתי אפשרי. ועל הדרך, לשמחתי גם הצלחתי להתברג בנבחרת המדהימה של פרויקט The Leaders. באופן כללי אני מאמין שהגשמה עצמית והצלחה לא נוצרות יש מאין, רק מי שמציב לעצמו יעדים הוא שיזכה להגשימם. אז יאללה חברים, קדימה להסתער.

יום ראשון של ההתמחות. יום א', 8:00 בבוקר, מגדל אלקטרה תל אביב. מיקומי: תקוע במעלית בדרך למשרד. אין התחלות קלות.

הפאניקה הייתה רבה בקרב חברי החדשים עמם אני תקוע בין הקומות 38 ל-39, ואני? קר רוח כהרגלי. הרי, בסה"כ תכף אכנס למשרד עו"ד מוביל בפעם הראשונה לאחר שציפיתי לכך המון זמן, ההתרגשות והדופק בשמיים ואני אאלץ לאחר לעבודה בגלל המעלית...

אז לכל מי שכבר החל לדאוג לשלומי, כעבור 10 דקות התקלה תוקנה והגעתי למחוז חפצי בקומה ה-47 של מגדל אלקטרה, משרד עו"ד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. משרד שאיננו נמדד בכמות העובדים בו אלא בהונם האנושי. לכן לא הופתעתי לגלות שהמשרד מדורג ראשון ברוב תחומי המשפט בהם הוא עוסק. התחום המרכזי שאני מוצא בו עניין הוא ליטיגציה מסחרית. אחת מהסיבות שהובילו לכך שבחרתי להתמחות במשרד זה, היא שיש בו את מחלקת הליטיגציה המובילה בענף. הרי בשביל להיות מקצועי במה שאתה עושה עליך ללמוד מהטובים ביותר. כבר מתחילת דרכי במשרד אני מבין שלהיות ראשון זה מחייב, כל דבר נעשה כאן במקצועיות ללא פשרות. במקביל לרמה המקצועית הגבוה לה העובדים מחויבים, הם מקפידים לשמור על רמה גבוה אף יותר של יחסי אנוש, וזהו לטעמי יסוד ההצלחה של המשרד. עולם המשפטים יכול להיות מנוכר לפעמים, אך לא כאן. העובדים כאן מדהימים, מקפידים להתעניין בעשייה שלי ומדגישים שהמשרד שלהם פתוח בפני כל הזמן במידה ואצטרך עזרה. ממש כמו שרחל מנהלת המשרד אמרה לי, כאשר נפגשנו ביומי הראשון בהתמחות, "אצלנו במשרד העובדים ניחנים בIQ גבוה אך בEQ גבוה יותר". קשה שלא להסכים איתה. אמנם המיקום הוא מגדל אלקטרה בקומה ה- 47, וניתן להשקיף מכאן על כל תל אביב, אך זהו לא מגדל שן.

את יומי הראשון במשרד העברתי בעיקר בהיכרות עם העובדים והמנטורית שלי מירב עבאדי, עו"ד מצליחה בסקטור המסחרי, המטפלת בענייני פיתוח עסקי ומשאבי אנוש במשרד. מירב תמיד מקדמת את פני בחיוך ושואלת אם אני מרוצה. והיא האחראית לכך, שאהיה במקומות שכל סטודנט למשפטים חולם להיות בהם. אז אחרי שסיפרתי לכם כמה התמזל מזלי, אדבר קצת על החוויות שלי בהתמחות.

את אחה"צ העברתי בלמידת תיק של חברה מסחרית גדולה הנתבעת בתביעה ייצוגית בסכום 'פעוט' של מעל מיליארד ₪. למדתי המון זמן את התיק והגעתי מוכן לכל תרחיש . הגדלתי לעשות והדפסתי הכל וריכזתי בקלסר כדי שהחומר יהיה לי זמין במידה אשכח משהו. יום הדיון הגיע, קמתי מוקדם כדי לעבור על הכל שוב, והגעתי לביהמ"ש המחוזי. התחיל הדיון. עברו 12 דקות. נגמר הדיון. אפילו על החניה לא שילמתי (חצי שעה ראשונה חינם). מקפל הכל, עוצר לאכול משהו ומגיע שוב למשרד. עוד לא הנחתי את התיק וניגשים אלי מספר מתמחים. "אתה עסוק?" ,"האמת שבדיוק הגעתי...", "בוא תעזור לנו, יש המון דברים שצריך להכין לקראת דיון ואנחנו צריכים עוד יד". ככה זה שעוסקים בתיקים גדולים, כל הזמן יש התפתחויות. מפה לשם, אני מוצא עצמי בדיון שעוסק בתביעה של מאות מיליוני שקלים, תיק שאת כל מה שאני יודע עליו קראתי במונית בדרך, תוך כדי שסידרתי את הקלסרים עם החומר המשפטי. הדיון הוקדש לחקירת עדים ומומחים מטעם הצדדים לסכסוך. רק מלהקשיב לדברים שנאמרו בחלל האולם קיבלתי פרספקטיבה של 3 קורסים בחשבונאות ומשפטים יחד.

סיכום יום: שני דיונים במחוזי, סכומים שמהווים תקציב של משרד ממשלתי והרבה אקשן משפטי. מה למדתי? בליטיגציה הכנה מקדימה לדיון זה בסיסי, אך אסרטיביות זה קלף מנצח.

לאחר עוד יום עבודה מעניין, הוזמנתי לערב מתמחים ויצאנו לבר במתחם שרונה. מבחינתי, הזדמנות טובה למפגש לא פורמלי עם מתמחי המשרד ולטעימה מהחוויות שלהם בו. בין בירה לצ'יסר נחשפתי לתחושות של מתמחי המשרד: הגאווה הגדולה להיות חלק ממשרד מוביל, שמאפשר להם התפתחות וצמיחה ולצד מחויבות לערכים של מצוינות ומקצוענות. מדובר כאן על תיקים של לקוחות גדולים ומשפיעים במשק בסוגיות משפטיות ועסקיות. פועל יוצא של כך, הוא שהמתמחים עובדים בלי הפסקה, ברמת ריכוז גבוהה ונדרשים להציג הספק מרשים. שחשבתי על האתגר שמצפה לי בעוד שנה-שנתיים כאשר אתחיל את ההתמחות. הזכרתי לעצמי שלאורך חיי תמיד עבדתי קשה על מנת להשיג משהו ואת מה שהשגתי בקלות, פשוט לא הערכתי. אני בדרך הנכונה.

בסופו של יום, אני מאמין שהמדד לעוצמתו של ארגון מסוים מתחיל מהעובד הזוטר. כמו כל האנשים שפגשתי במשרד, גם המתמחים בו קורצו מהחומרים הנכונים ואני גאה להיות חלק בלתי פורמלי מהמערך הזה.

מוזמנים להצטרף אלי להמשך המסע,

שלכם, אורי אזריהן.

מייל: Ori.azrihan@gmail.com

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

כל הכבוד.. כן ירבו

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×