100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: ישראל - מילה נרדפת לתעוזה, יצירתיות, עצמאיות

מאת: דרור פירסט (08.12.2015)

כאשר הודיעו לי לראשונה שהתקבלתי לסמסונג קיבלתי את הבשורה באדישות, תגובה אשר הפתיעה רבות את המגייסות לתכנית, בכל זאת אנשים מוכנים לעשות הכול בשביל הזדמנות שכזאת. האדישות הזאת הגיעה ממקום של הפתעה וחשש גדול בו זמנית מכיוון שבניגוד לאחרים אני ידעתי מה המשמעות להיכנס לארגון כמו סמסונג, מגה – קונצרן עולמי אשר מכיל בתוכו עשרות חברות בינלאומיות. גורמי ההפתעה והחשש הגיעו מאותו מקום שידעתי שהם מחפשים אנשים בעלי רקע טכנולוגי (צבא, פיתחו דבר או שניים בחיים שלהם) וכל מה שאני יכול להביא לעסקה זה היכולת שלי ללמוד דברים חדשים ובעיקר ההתעקשות להבין ולדעת על מנת לא להישאר מאחור בכל מה שקשור לפערים כאלו ואחרים שעלולים לצוץ במהלך הדרך. לכן, כאשר התקשרו לבשר לי את הבשורה שאכן התקבלתי, ידעתי שמעתה חובת ההוכחה עלי ותו לא.

משרדי סמסונג בישראל מחולקים למחלקות שונות (פיתוח, הנהלה, השקעות) אשר מפוזרים גיאוגרפית ברחבי הארץ. אותי שייכו לקרן קטליסט, קרן הון סיכון של סמסונג עצמה אשר מחפשת ללא הרף הזדמנויות להשקעה בישראל. אני חייב לציין שהייתי עד בעבר לתגובות בינלאומיות בעולם הסטארט-אפים למילה 'ישראל' – מילה נרדפת לתעוזה, יצירתיות, עצמאיות ובעיקר היכולת לא לקבל 'לא' כתשובה.

כיום אני נמצא בפוזיציה אשר חדשה לי לחלוטין, מהצד השני של המתרס, הצד שבו בוחן לעומק את כל היכולות של הישראלים, הרבה מעבר לאופי הישראלי הידוע. היכולת להבין פוטנציאל שוק, היכולת לענות על שאלות קשות שלפעמים יכולים לגרום לאדם הסביר והממוצע להרהר האם הדרך שעבר עד כה (בדיקות נאותות, קבלת גושפנקה על יכולות טכנולוגיות מגורמים שונים מרחבי העולם) היא נכונה והאם באמת היה שווה לעזוב את העבודה הנוחה והמשכורת הגבוהה בשביל חלום רחוק. כי כמו שציינתי פה מקודם סמסונג היא לא עוד חברה ויחד עם השם המחייב מגיעה גם חובת ההוכחה על העובדים המסורים, אשר באים מוכנים לכל פגישה בכל הכבוד הראוי לאנשים אשר הכינו את עצמם מספר חודשים מבעוד מועד לפגישה אחת שאולי תוכל לשנות את עתידם.

עד כה הספקתי להכיר אנשים אשר מאוד שמחו שיש מישהו חיצוני שלא בא רק 'לבקר' אותם אלא באמת מתעניין במה שהם עוסקים לעומק, אנשים אשר חקרו לעניין את מטרת תכנית הלידרס ולכן ישר רתמו אותי לכל פגישה שיכולה רק לתרום לי - כי כפי שציינתי בכל זאת יש פה פערי ידע אדירים בין מה שחשבתי שאני יודע על העולם הטכנולוגי של היום ומה שקורה בפועל. כלומר, יש לי עוד כברת דרך לא קצרה כלל ולמרות שאני יודע שהפער הזה בחיים לא יוכל להיסגר תוך 3 חודשים, זה לא אומר שאני מוותר מראש אלא להיפך זה רק מדרבן אותי לבוא כל פעם מחדש ולנסות למצוא עוד אנשים אשר יכולים לתרום לי , אם זה אומר לשאול המון שאלות בארוחות צהריים משותפות, להיכנס לכמה שיותר פגישות ולרשום כל מה שניתן על מנת שפעם הבאה אני אוכל לומר לעצמי :"דרור, אתה יכול לטפוח לעצמך עוד קצת על השכם",כי אני באמת מודה על ההזדמנות שניתנה לי ואני מאמין שפעם הבאה אני ארשום עד כמה גיליתי עוד עולמות חדשים ביקום הזה שנקרא 'סמסונג'.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×