100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: אפשר לקבל תעודה, ואפשר לצאת עם מקצוע ...

מאת: לירון יעקב שבתאי (06.12.2015)

לא פעם לקחתי חלק בדיונים סוערים אודות מהם לימודים פרקטיים אשר מקנים לסטודנט בסיום שלוש / ארבע השנים (או יותר) מקצוע, ומה הן "שנים מבוזבזות".

יש הטוענים, ואולי קצת בצדק, שלימודי משפטים, הנדסה, רפואה ואחרים, הם אלו אשר מקנים לסטודנט "מקצוע ביד", וכי שאר מקצועות הקשורים למדעי הרוח, החברה ועוד רבים, משאירים את הסטודנט בתום הלימודים חסר יכולת להתמודד עם עתידו.

אז יש שיסכימו עם אימרות אלו ויש שיגידו שצריך לעשות את שהלב אומר בלבד, אך מה שבטוח הוא, שהפרויקט הזה, The Leaders, מצליח להקנות לי יסוד שלא קיים בשום מקום. מצליח לדחוף אותי פנימה, ללב העשייה ולייצר אצלי תשוקה עזה עוד יותר לתחום הזה שאני כל כך אוהבת, לחבר אותי באופן אקטיבי ושועט קדימה אל לב ליבו של עולם הפרסום.

אז היי, אני לירון שבתאי, בקרוב לירון יעקב. כן, החלטנו לאחד כוחות. אני בת 25 מתל-אביב, ובמקור מיישוב קטן, נווה-מונוסון. התגלגלתי ללימודי פרסום דרך האהבה הגדולה שלי לחשיבה, ליצירה, לחדשנות וכמובן לפרסומות.

נפלה בחלקי הזדמנות לעבור את שלושת החודשים הללו במשרד הפרסום אדלר-חומסקי & ורשבסקי. משונה לי בכלל לנסות להעלות את החוויה הזאת על הדף. בכל השיעורים, הסדנאות והפרוייקטים שעברנו במכללה, תמיד הרגשתי חיבור כל כך חזק לתהליך שעוברת פרסומת, ליכולות שיש להפגין ולשנינות הכרוכה בכך. איכשהו כאן, באדלר-חומסקי, הכל מתקיים בווליום הרבה יותר גבוה ממה שניסיתי לדמיין. האנשים מיוחדים אחד אחד, האווירה צעירה, תזזיתית ודעתנית. היכולות יוצאות דופן ותחושת ה"אין-סוף" שוררת כל הזמן, תמיד יש עוד לדעת, תמיד יש לערער ולהרהר, תמיד כדאי לאתגר בכדי להגיע לרעיון הכי נכון, הכי קולע, הכי אחר.

השבועיים הראשונים שעברו עליי באדלר-חומסקי היו מלאים בהחדרת ידע, חשיפה לעולם הפרסום הממשי, חשיפה לקמפיינים שאיש עוד לא יודע עליהם ומרגש לראות את התהליכים נרקמים. חיבור לחשיבה, להטלת הספק ולנבירה הזאת – זו שמקנה את הפיצוח הסופי.

עד כה עברתי במחלקת תקציבאות, פלנינג, הפקה ומדיה. ישבתי בכמה ישיבות, פנימיות, חשיבות משותפות ושיחות נעימות, וכל אלו גרמו לי למצוא את המקום שלי, לחזק את הדחף שלי לקחת חלק בעולם הזה ולדעת יותר.

אתמול ישבתי עם התקציבאית מרגו, ומאחוריי ישבה שלישיית קופירייטרים אשר נמצאו ב"הליך חשיבה קריאייטיבי" בנוגע לקמפיין של לקוח מעניין שברשותם, וה"ישיבה" הזאת הייתה אחד הדברים הכי מרתקים שיצא לי להאזין להם. היו שם אין-סוף צחוקים, שנינות, הומור, הארות, ידע ותובנות.

במחלקת פלנינג ישבתי עם דניאל, שממעט הזמן הצלחתי ללמוד ממנו הרבה. הוא נתן לי אפשרויות, העמיד אותי מול מצבים של חשיבה עצמאית ומתן רעיונות. ישבנו, חשבנו, שוחחנו, עלינו על רעיונות, פסלנו כמה, שוב העלנו רעיונות והצלחתי לראות כל כך הרבה דברים מעיניים חדשות שמתווספות לי.

בקרוב אני גם מצטרפת להפקה לטובת צילום פרסומת ברחבי הארץ, וזה משמח ומרתק שיש לי האפשרות לקחת כאן "חלק מהצוות", ולהצליח גם לעזור בקמפיין הזה, זהו הערך הגדול ביותר עבורי. הניסיון שמוענק לי באדלר-חומסקי הוא פסגת השאיפות של כל סטודנט לתקשורת, כל סטודנט השואף להיות פרסומאי ורוצה לחיות את העולם הזה.

ימי ראשון וחמישי הפכו לימים המרתקים ביותר, מלאי תוכן וחשיבות ענקית לכל מה שמתרחש בהם. בימים אלו אני נמצאת באדלר-חומסקי והם פותחים וסוגרים את השבוע בדרך שמאפשרת לרוות מכל מה שמעניין בעולם הזה. אני מרגישה שמצאתי את המקום המתאים לי. עכשיו אעשה הכל בכדי להתאים לו.

עד הפעם הבאה. לירון שבתאי.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (2 סה״כ)

מושלם! אהבתי מאוד

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×›×ª×•× ×ª×’×•××” כא×ÿ

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×