100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: קרן רש"י - עשייה מרגשת

מאת: ירון אוחיון (01.12.2015)

"מה שלומך ירון? אמנם אנחנו רק בתחילת ההתמחות, אבל אנחנו רוצים לנצל את ההזדמנות ולצרף אותך לסיור בצפון במרכזים לגיל הרך שמפעילה אחת מעמותות הקרן בצפון, היית רוצה להצטרף?", כך אמרה לי שרית, ממחלקת השיווק בקרן רש"י. כמובן שעניתי ללא היסוס "בוודאי, לאן נוסעים?", ונעניתי "לעמותת 'יעדים לצפון', מרום הגליל, חצור הגלילית וקריית שמונה". כמו כל דבר בקרן, דאגו לפרטים הקטנים. שרית אספה אותי בבוקר, ויצאנו למסע צפונה.

לאורך הסיור ראינו את האשכולות שהקרן בנתה בצפון בעזרתם של תורמים נוספים. האשכולות כוללים מתקנים חדשים, מרכזי טיפול, מעונות יום ועוד מגוון שירותים שנמצאים באותו מרכז ולמעשה נותנים מענה אזורי ליישובי הסביבה. מטרת המרכזים, לתכלל ולהנגיש את כל השירותים הנחוצים להורים המגדלים ילדים, במקום אחד ובמקומות בהן לא הופעלו שירותים דומים עד כה.

במהלך הסיור הגיע זוג הורים למרכז במרום הגליל, מרכז שבו גם חדרי טיפול להורים וילדיהם בין מגוון השירותים הרחב הקיים במקום. ההורים, זוג אשר גר באחד היישובים באזור, עבר תאונת דרכים קשה לפני כשנתיים, תאונה ששינתה את חייהם כאשר פגעה ביכולותיהם הגופניות באופן שמונע מהם לטפל בילדיהם.

הזוג מספר, שלאחר שהגיע למרכז, עזרו המטפלות לאמא ליצור קשר מחדש עם אחת הבנות שלה שלא דיברה אתה מאז התאונה. ההורים סיפרו על התהליך שעברו ואיך הצוות דאג לקדם ולהנחות אותם. היה מדהים ומרגש לשמוע אותם מדברים במלוא הערכה על מטפלת אחת שליוותה אותם לאורך התקופה. הם גם סיפרו שהם מגיעים רק פעם בשבוע כיוון שזה מה שמאפשר התקציב של המרכז, ואילו היה עוד כסף, היו יכולים להגיע יותר ואף לשאוף לתוצאות משמעותיות יותר שישנו את חייהם וחיי משפחתם. ריגוש נוסף היה, כאשר סיפרו לנו שהביאו לאחר התאונה ילדה נוספת לעולם. לשמוע סיפור מרגש מגוף ראשון, לראות ולהכיר את העשייה המדהימה שמעטים שמעו עליה, הייתה חוויה מעוררת השראה, ומחברת עבורי, לעשייה של עמותת 'יעדים לצפון' , עמותה בת של קרן רש"י.

שבוע לאחר מכן, נחשפתי לתכנית נוספת אליה אני הולך להתלוות ברוב התקופה הקרובה- קרן מלגות קציר, מייסודה של קרן רש"י. "שלום ירון, ברוך הבא לצוות הקטן והאיכותי שלנו", קיבל אותי מנהל הקרן שלומי אריה. לאחר היכרות משפחתית ומחממת עם הצוות, נכנסתי לישיבה אשר דנה בהענקת מלגות לסטודנטים.

הפתיעה אותי רמת הרצינות, ובעיקר ההיכרות של כלל הצוות, עם קורות חייהם של הסטודנטים. זה הגיע עד לרמה שמקריאים שם של מועמדת למלגה ומיד שלומי אומר "שניה, השם מוכר לי". נירית, עוזרת התפעול של הקרן, עונה "כן היא אחות של סטודנט אחר שלנו מלפני 3 שנים", ומיד כולם נזכרו והעלו פרטים. קסם לי העניין, כיוון שבכל שנה מחלקת הקרן כ1200 מלגות לסטודנטים בחלק גדול מהמוסדות האקדמיים בארץ. הסיפורים היו רבים ומרגשים- אימהות חד הוריות, בני העדה האתיופית הלומדים הנדסה ומקצועות מובילים נוספים, נוער בסיכון ועוד. תוך כדי הישיבה, לא יכולתי שלא לחשוב על מעגלי ההשפעה של הקרן. רוצים נתון מדהים? קרן קציר לא רק נותנת כסף. היא גם דואגת שרכז מטעמה, ילווה את הסטודנט לאורך כל תקופת הלימודים בכל בעיה, על מנת שיקבל את מירב הסיכויים להצלחה.

לאחר הישיבה, שלומי ואני ישבנו על תכנית העבודה שלנו לתקופה הקרובה- שוב, מדד מדהים של רצינות, אחריות ואכפתיות של צוות הקרן. אני הולך להכיר את העבודה מרמת הגיוסים ועד רמת הליווי ועיסוק הצוות המנהל. בעיקר הולך להתעסק בתחום השיווק וקידום פרויקטים בקרן קציר! כמי שלא מסוגל להתאפק כאשר מדובר בעבודה מעניינת ומאתגרת שכזו, מיד התחלתי בעבודה של הקמת עמוד פייסבוק ועדכון של אתר האינטרנט של קרן קציר- כמובן שאתם מוזמנים לחפש ולשתף.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×