100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: צעד ראשון לעבר פסגת עולם העסקים

מאת: שובל חבר (24.11.2015)

השנה השלישית בתואר יצאה לה לדרכה לפני מספר שבועות בודדים, ויחד איתה התנוססו להם ריחות של התחלות ואתגרים חדשים.

נחזור מעט אחורה בזמן: סוף שנה ב', לפני בערך כחצי שנה, המסלול האקדמי המכללה למנהל. במהלך עוד שיעור מורכב בחשבונאות, נכנסת לכיתה במפתיע נועה הדוברת של המכללה, מזמינה אותנו הסטודנטים להגיש מועמדות לפרויקטThe Leaders - "30 סטודנטים מצוינים נוגעים בהצלחה ב- 30 החברות המובילות במשק הישראלי" כך מציין בגאון הפרויקט. באותו רגע היה לי ברור – לא יעזור בית דין, לפרויקט הזה אני מתקבל ויהי מה. אות הפתיחה היה כאשר דפנה ממשאבי אנוש ב- EY, התקשרה אליי לבשר שהתקבלתי לפרויקט. הלב צורח משמחה ומנגד מנסה לשדר נונשלנטיות ופסון, בחוסר הצלחה ככל הנראה.

שמי שובל חבר, בן 26 מרמת גן, סטודנט בשנה השלישית לתואר ראשון במינהל עסקים – חשבונאות, התמחות משנה בחשבות וניהול כספים. במהלך התואר אני עובד כמלצר במלון קרלטון בת"א, ופעם בשבוע פוקד את מגרשי הכדורגל בהליכה עיוורת אחרי הקבוצה האהודה עליי, מכבי ת"א.

חודש יולי חלף, אוגוסט השתרך אחריו וספטמבר כלל לא הורגש בגלל החגים – חודש אוקטובר המיוחל כבר כאן.

EY, Ernst&Young, קוסט פורר גבאי את קסירר, EY ישראל או בקיצור רק קוסט. תבחרו אתם כיצד בא לכם לקרוא לפירמת ראיית החשבון הגדולה בישראל, המדורגת ראשונה על פי גלובס "100 "DUN'S, זו שנפלה בחלקי הפריבילגיה העצומה להתמחות בה לאורך שלושת החודשים הקרובים.

אז איך זה עובד? פעמיים בשבוע, למשך 8-9 שעות ולעיתים יותר (כי בכל זאת, אנחנו מתקרבים ל-31/12) אהיה נוכח במשרד ואלמד מהטובים ביותר בענף. הדבר המלהיב ביותר מבחינתי - בכל חודש אטעם את אפיונה של כל מחלקה. ביקורת, מיסים וכלכלית, שזהו דבר שאפילו מתמחים לאחר שנת ההשלמה לא זוכים לו, האפשרות להתנסות בכל אבני הדרך בענף החשבונאות ובעולם העסקי כולו. כל הציפיות, החששות, השאיפות, הלבטים, ההזדמנויות והאתגרים שעטפו אותי – הולכים לקבל צורה מוחשית סוף סוף – בפרקטיקה.

היום המיוחל הגיע, 10:00 בבוקר זו השעה, עולה על מדי א' ייצוגיים ומתייצב במשרדי החברה, בקומה השנייה במחלקת ביקורת, צועד לעבר המשרד של דפנה. אל המשרד מגיעה בחורה בלונדינית חייכנית וחמודה, נטלי המנג'רית שלי, שכבר מהרגע הראשון העניקה לי תחושת חמימות וגרמה לי להרגיש שייך לצוות ביקורת היי-טק של יוסי השותף, דבר שהפיג מהרגע הראשון את מרבית המתח שבו הייתי נתון. "אז... מה עכשיו?" אני שואל אותה. היא מצחקקת לעברי, "עכשיו נדאג לך למחשב כדי שתוכל להתחיל לעבוד..." –"מחשב? מה, עושים ביקורת על מחשב? לא הולכים ונפגשים עם לקוחות וסופרים מלאי ובודקים שהנכסים קיימים?"

מהר מאוד הבנתי איך העניינים מתנהלים במשרד. כמה שעות לאחר מכן כבר נתקלתי בסוגיה יוצאת דופן שהוכיחה לי שלא הכול מרובע ומקובע, כמו הסטיגמה המרחפת על ראיית החשבון.

היום הראשון נגמר כאילו לא היה בכלל. נפרד לשלום מנטלי, מתבאס שמחר צריך לחזור ללימודים, מרגיש כמו ילד שלקחו לו את הסוכרייה שלו. שלא לדבר על לחזור למלצר. וואו, איך לעזאזל אעשה את המעבר החד הזה?

המסקנה הראשונה שהגעתי אליה לאחר יום אחד בלבד במשרד היא שאני בר מזל. איפה נשמע על סטודנט שלומד ראיית חשבון וכבר במהלך השנה השלישית ללימודים מתחכך עם המיומנים בתחום, ומפלס לו את הדרך לעבר הפסגות הגבוהות ביותר בשלב כה מוקדם בקריירה?

המסקנה השנייה היא, שקיים חיבור אינטגראלי בין התיאוריה הנלמדת באקדמיה לבין הפרקטיקה שאותה אני רוכש כאן ב-EY, ולא נותר לי אלא ליהנות מהחודשים הקרובים, וללמוד כמה שרק אוכל מהתקופה הקצרה הזו. המוטיבציה בשמיים, הרעב ללמוד ולהצליח רק גדלים מיום ליום, יוצאים לדרך.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×