100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: על הזדמנויות לא מוותרים

מאת: עמית עטר (22.11.2015)

לקראת תום השירות הצבאי שלי כקצין קשר גדודי התלבטתי המון. שקלתי אם להמשיך בשירות הקבע או לחלופין להשתחרר, ואם אחליט להשתחרר- באיזה תחום אני רואה עצמי משתלב בחיים האזרחיים? אחרי שיחות רבות עם אנשים, ובעיקר, עם עצמי, בחרתי בתחום הכלכלה. עוד לפני תחילת הלימודים, הרצון שלי להתקדם והמוטיבציה לעבור לשלב הבא בחיים דחפו אותי. החופש אחרי הצבא היה קצר וכך הייתה גם ההסתגלות לחיים האזרחיים בכלל ולעולם הלימודים בפרט.

אחד הדברים החשובים שכבר הספקתי ללמוד בחיי הוא שעל הזדמנויות לא מוותרים. ברגע שנפתחה בפניי האופציה להצטרף לפרויקט כמו "דה לידרס", לא היססתי לרגע. קפצתי על ההזמנות ושלחתי את המייל. כבר בתחילת התואר הרגשתי שחסר לי החיבור לפרקטיקה ולהתנסות המעשית. מהר מאוד הבנתי את הערך המוסף העצום שיש לפרויקט, כמה חסר לי השילוב בין התיאוריה והמודלים שאני לומד בשיעורים לבין הפעילות המעשית ביום יום. הבנתי שההזדמנות הזו היא בדיוק מה שהייתי צריך. הדרך הייתה ארוכה- תהליך הסינון אמנם היה ארוך ומפרך, אבל בסוף הגעתי ליעד – להיות אחד מ- 30.

כך, בתחילת שנת הלימודים השנייה, במקום יום חופשי, הגעתי לבנייני חברת 'הראל פיננסים' על מנת להתחיל התמחות בת שלושה חודשים. כשנכנסתי, קיבל את פני שי - סמנכ"ל השיווק והמכירות, ולאחר שיחת היכרות קצרה, עבר איתי על הלו"ז המדוקדק שהותאם לי מראש. הלו"ז, שניכר כי תוכנן בקפידה, כלל התנסות תיאורטית - משמע שיחה עם רוב בעלי התפקידים בחברה ולאחר מכן התנסות מעשית, שבה אוכל לטעום מעט מהשטח והשגרה בחברה.

מיד הרגשתי שזה מתאים לי כמו כפפה ליד. הרי השאיפה העיקרית שלי היא בראש ובראשונה ללמוד ולהתפתח ככל שאוכל בכל התחומים, ולאחר מכן- להתנסות קצת ב"תכלס"- העבודה השוטפת, השגרה, ההישגים וההצלחות כמו גם הנפילות והדרכים להתמודד איתן. אני חושב שהתועלת העיקרית שצריך להפיק מהזדמנות כזו, היא מעבר ללמידה המקצועית, אלא העצמית. בסוף, אני צריך להבין מה אני רוצה מעצמי, איפה אני רואה את עצמי משתלב בעתיד ובאיזה מהתחומים אני יותר מתעניין.

אחרי הקליטה במחלקת משאבי אנוש ושיחות הפתיחה שכללו סבב היכרות עם האנשים והצגה עצמית בחברה, הספקתי לחוות קצת את מערך השיווק לבנקים, קצת את ניהול התיקים ועוד קצת מהרגולציה העוטפת את הכל. בינתיים, עברתי רק את החלק הראשוני בהתמחות, אבל כבר הספקתי להבין את מיקומו של הראל כאחד מבתי ההשקעות המובילים בארץ. אחד הדברים שהראל מתגאה בהם, ואני יכול להתחבר אליו מאוד, הוא לשים את האנשים במרכז. לצד העשייה האינטנסיבית, אף פעם לא לשכוח את טובת הפרט, בין אם מדובר על צוות העובדים או על הלקוחות. זה הנחה אותי בחיי הצבאיים וכיף לגלות שזה מנחה אחרים גם פה.

הרעב שלי למצות את ההתמחות הזו רק הולך וגדל מיום ליום. כמות הידע אליו נחשפתי בזמן הקצר הזה הותירה בפני אפשרויות רבות. אני מקווה ויודע שבהמשך, אחרי שאכנס יותר לעניינים, אוכל גם לנצל אותן. אני יודע שזו תחילתה של שנה מדהימה ומרתקת, ויותר מכל, אני שמח שגם אוכל לשתף אותה אתכם.

שלכם, עמית עטר

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×