100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: "הכפפה מונחת על הרצפה. את מוזמנת להרים אותה"

מאת: תמר לב (19.11.2015)

שלחתי קורות חיים, עברתי מיונים ולבסוף הטלפון צלצל והודיע לי שאתמחה במשרדו של פיצו קדם. התרגשתי שאני הולכת להיות חלק ממשרד שהוא אחד המובילים בארץ וכזה שאני מאוד מעריכה.

קמתי בבוקר יום ראשון וההתרגשות החלה להראות סימנים. חבר שלי הכין לי סנדוויץ', איחל לי בהצלחה ונפרדנו בנשיקה, כאשר מצאתי את עצמי עומדת מול בניין תל אביבי טיפוסי, העומד על פינת מזא"ה ושדרות רוטשילד. עברתי דרך דלת לבנה ולפני היה חדר מדרגות שגרתי. עליתי מספר מדרגות, משמאלי נחשף שלט צהוב ומואר הנושא את שם המשרד " פיצו קדם אדריכלים" ולאחריו מסדרון קצר מחופה פלטת ברזל שחורה. נשמתי נשימה עמוקה, דחפתי את הדלת ונכנסתי למשרד.

את פני קיבלה בחביבות רינהלי מנהלת המשרד. היא הקפידה להציג בפני כל אדריכל שנכנס והייתה מקסימה במיוחד. מעט זמן לאחר מכן קיבלתי הודעה מפיצו בה איחל לי בהצלחה, שאיהנה בינתיים ושנפגש כשיגיע. ניצלתי את הזמן עד לפגישה עמו כדי לספוג קצת את האווירה במשרד - שהייתה שקטה, חרוצה, נעימה ומסקרנת. כשפיצו הגיע הוא לחץ את ידי והזמין אותי למשרדו, שם שיתף אותי במחשבותיו לגבי מה שהולך לקרות ומיד ציוות אותי להילה, אחת האדריכליות במשרד אליה התלוויתי לפרויקט. הילה הייתה נעימה, הסבירה לי על הפרויקט שאליו אני הולכת להצטרף וענתה בסבלנות על כל השאלות שלי. כך התחלתי את יומי הראשון בהתמחות.

בערב, בעודי יושבת בסלון קיבלתי טלפון ממספר לא מוכר. "מה שלומך?" שאל הקול מהעבר השני , "הכול בסדר.." עניתי בהיסוס, " זה פיצו", ואז הבנתי... "אהה, היי פיצו מה שלומך?" עניתי. הוא שאל איך עבר עלי היום הראשון וגרם לי להרגיש מאוד בנוח בנוגע לתקופה הקרובה בה אשהה במשרד. "הכפפה מונחת על הרצפה. את מוזמנת להרים אותה, אנחנו פה" הוא אמר. הבנתי שפיצו רואה את התקופה הזו כחוויה לימודית והבנתי שמטרתי היא לעבוד קשה על מנת ללמוד ולספוג כמה שיותר. הבנתי שאני עומדת בפני חוויה מרתקת ומאתגרת, בה אני נחושה להוכיח את עצמי ובמקביל להישאר אני - להשקיע כי זה מה שאני אוהבת, לשאול, לראות, לקרוא, לפתוח אוזניים, עיניים ופשוט ללמוד מכל רגע. את השיחה סיימנו ב"תשמרי את הטלפון הזה ואל תהססי להתקשר, פיצו בית" , הודיתי לו על השיחה ועל האתגר שהציב בפני והייתי מוכנה להתחיל.

את היומיים הבאים באותו השבוע העברתי באתרים שונים בהם נבנים פרויקטים של המשרד. האדריכלים הזמינו אותי להצטרף אליהם לפגישות בשטח והערכתי את זה מאוד. אהבתי לראות את החיבור בין העולם התיאורטי של הלימודים לבין העולם הפרקטי של העבודה בשטח מול בעלי המקצוע השונים. הפרויקט הראשון שהגעתי אליו היה בדירה בקומה ה-16 של בניין הממוקם ישירות מול הים. נכנסתי דרך דלת הכניסה והלסת שלי פשוט נפלה. נחשפה בפני מרפסת רחבה עם נוף מרהיב לים. הילה וצוות היועצים והמהנדסים הזמינו אותי להצטרף לפגישה שבדיוק התחילה. המשכנו לסיור באתר, כשבמהלך היום הלכתי והבנתי כמה עוד יש לי ללמוד – ובעיקר כמה אני רוצה את זה. לא היססתי לשאול שאלות וכתבתי לעצמי הערות. ישירות משם המשכתי לפרויקט נוסף, מאוד מיוחד, שהיה במצב של בניית השלד. דיברתי קצת עם בעלי המקצוע, ספגתי את האווירה של עבודה באתר במהלך בניית הבניין עצמו - והמשכתי למשרד לעבוד על התוכניות של אותו מבנה.

ביום שלאחר מכן התלוויתי לרז. "8:30 בבוקר תהיי בכפר שמריהו, יש פגישה" הוא מסר. למרות שזה היום החופשי שלי בשבוע, זה פשוט נמחק לי מהראש ברגע שצצה בפני הזדמנות לבקר בפרויקט נוסף. כשהגענו לאתר רז לא חסך בפרטים ותיאר בפני את כל נפלאות המבנה. זה היה מרתק בעיני, הפרטים האדריכליים מדהימים! הביצוע, התכנון, הגישה המינימליסטית והנקייה, שמאפיינת בעצם את רוב הפרויקטים של המשרד של פיצו, המשחקים של אור/ צל, טקסטורות ומים, משחקים של פתוח וסגור ועוד. ראיתי כמה העבודה היא מאתגרת ומדוקדקת מכל הבחינות. כל אלו גרמו לי להתרגש ורק לרצות לראות ולספוג עוד.

אני מרגישה במשרד כמו ילד בחנות ממתקים, בא לי לגעת בהכול, לטעום מהכול. אני רואה את האדריכלים במשרד וכל יום שאני שם אני נחשפת לחריצות שלהם ולעבודה הקשה שהם משקיעים בכל פרט בכדי לייצר את הטוב ביותר. התשוקה והעניין בפרויקטים עליהם הם עובדים מעוררת השראה. אני מרגישה שאני נמצאת במקום הנכון ומצפה להמשך.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

xxoo xxoo kol hakavod motek. x

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×