100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: שבועיים ראשונים

מאת: דרור זילכה (17.11.2015)

שנת הלימודים שוב נפתחה . זו השנה השנייה, אני מתחיל לטייל ברחבי הקמפוס בסקרנות לראות מה השתנה אחרי חופשת הקיץ. בדרכי לדוכן הקפה של אולגה, בכל זאת רק 07:15 בבוקר, בדרך אני רואה שלט גדול שרשום עליו הנבחרת של "The leaders". עוברים להם כמה שבועות ואני רואה שלטים בכל רחבי הקמפוס של פרויקט "The leaders". זה נראה מעניין, אני חייב לבדוק על זה!

וככה בעצם התחילה הדרך שלי לפרויקט, פרויקט אליו נבחרים 30 סטודנטים מובילים מהמכללה ומצטרפים ל 30 החברות הגדולות במשק, לקראת סוף שנת הלימודים השנייה החלטתי להירשם. לאחר שלבי מיון ארוכים שכללו : הגשת קורות חיים ,ראיונות אישים, דינאמיקות קבוצתיות וראיון עבודה...סוף סוף הודיעו לי שהתקבלתי לבית ההשקעות אלטשולר שחם.

בוקר ראשון בחברה, אני נכנס למשרד מלא בציפיות והתרגשות. נפגשתי לראשונה עם מי שילוו אותי לאורך כל הפרויקט, הילה שניידר, מנהלת גיוס והדרכה ומירב קיפרבנד ממחלקת משאבי אנוש. "אנחנו נכיר את המשרדים שלנו" היא אומרת, "הגיע הזמן להתחיל בפגישות של היום הראשון". אנחנו נכנסים לקבלה הראשית כאשר בסמוך אליה נחשף חדר המסחר, בו יושבים מנהלי ההשקעות. מרשים ביותר . משם המשכנו בדרכנו לפגישה עם רן שחם, מנכ"ל משותף של בית ההשקעות. שיחת היכרות ראשונית ונעימה מתפתחת בינינו תוך הסבר על הדרך שעשה בית ההשקעות לאורך השנים מאז הקמתו. בעודי מסתובב ברחבי החברה, המתפרשת על כמעט 3 קומות, שמתי לב שכל המסדרונות מקושטים במעין מטבע זהב גדול עם הכיתוב "חוגגים חצי יובל". לכבוד השנה ה- 25 של בית ההשקעות.

לאחר סיבוב ההיכרות עם מנהלים ועובדי החברה, הילה הסבירה לי קצת על המבנה הארגוני של החברה. לאחר מכן נקבעו לי פגישות מעניינות עם מנהלת מחלקת שיווק דיגיטלי, עדי ירדני, ומנהלת מחלקת תקשורת שיווקית ואחריות חברתית, שימרית גל. בפגישות כל מנהלת הציגה בפני את המחלקה שעליה היא אחראית, תחומי האחריות וצללנו לעומק למגוון רחב של עשייה ופרויקטים שנעשו לאורך השנים. נראה כי בבית ההשקעות שמים דגש על חדשנות ויצירתיות ללא פשרות. "החלק המעניין ביותר הוא שהכל מדיד כאן" מציינת עדי, אני חושב שזה פשוט נפלא כך אפשר לדעת היכן להשקיע את מירב המאמצים בצורה ממוקדת ויעילה!

היום ממשיך, יש לי לו"ז ביומן שצריך לעמוד בו, עוד מעט נרד לאכול צהריים, קצת הפסקה מכל המידע החדש, אבל כל זה לא יקרה לפני שניפגש עם עפר גזית, קצין ציות ואכיפה של בית ההשקעות, שאחראי על נושא הטמעת הרגולציה שבית ההשקעות כפוף אליה. "הרבה מידע שמתעדכן בתדירות רבה מצריך לעקוב אחריו בדיוק ובקפדנות. אין שום מקום לטעויות, אנחנו כל הזמן בודקים את עצמנו, כך הוא מסכם. וכך למעשה נראה יום של "The leaders" בבית ההשקעות, היכרות עם מנהלי המחלקות ולאחר מכן עם המחלקות עצמן כדי לראות את העבודה בפועל, מקרוב, לא בערך ,לא רק בתיאוריה בכיתה, אלא ממש הזדמנות אמיתית לקחת חלק בעבודה כל כך מגוונת בארגון גדול.

ואם כבר מדברים על מגוון, בית ההשקעות אלטשולר שחם כולל גם חברות נוספות המנהלות מוצרי גמל ,פנסיה וביטוח. לאחר סיבוב היכרות נוסף, נפגשתי את יאיר לוינשטיין, מנכ"ל חברת הגמל, הפנסיה והביטוח. יאיר סיפר לי שכבר בהיותו סטודנט, הקים חברה מצליחה. לאחר מכן נפגשתי עם איתי נרינסקי, מנהל צוות מכירות שאחראי על המשווקים הפנסיונים – עבודה מאוד מגוונת ומאתגרת. המשווקים "מטיילים" בכל רחבי הארץ ואחראים ליצירת מגע ישיר עם לקוחות. בכלל, עולם הביטוח הוא עולם בפני עצמו ,שעומד בפני לא מעט סימני שאלה, המרכזי שבהם הוא נושא תוחלת החיים שהולכת וגדלה בשנים האחרונות ועתידה להמשיך ולגדול.

וכעת, הגיע הזמן לסכם את שהיה עד כה. סך הכול שבועיים ראשונים בחברה וכבר ניתן לראות שהאווירה שקיימת בבית ההשקעות אלטשולר שחם היא מאוד משפחתית וחמה, למרות שבחברה כבר יש למעלה מ- 450 עובדים! כולם פה מגובשים ועובדים יחד למען מטרה משותפת.

ניפגש בבלוג הבא.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×