100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: תומר אפללו (15.11.2015)

תאריך: 19.10.15

מיקום: מגדלי עזריאלי ת"א - בניין עגול, קומה 47, חדר ישיבות גדול.

משרד: יגאל ארנון ושות' - ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל. נוסד על ידי עו"ד יגאל ארנון ז"ל לפני כשישים שנה. נחשב כאחד המשרדים המובילים בישראל במשפט מסחרי ואזרחי.

נוכחים: לקוחות של המשרד מתחום הנדל"ן המניב לרבות מנכ"לים מהקבוצה, איל בן יצחק, לילך גרימברג וגור קורן – עורכי דין במשרד המלווים את הפרויקט המורכב, וחגית בבלי - שותפה ממחלקת מקרקעין ומומחית בתחום עסקאות נדל"ן והסכמי מימון. ואני. תומר אפללו, סטודנט שנה ג' לתואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים במכללה למנהל. ברשותכם, בנקודת זו שעוד נחזור אליה, אעצור - ואחזור קצת אחורה.

הסיפור שלי מתחיל בשלהי חודש יולי. "שמעת על הלידרס, תומר?", שואל אותי חבר ללימודים בסופו של עוד מועד ב' מתיש. "יש דרך שלא לשמוע על הפרויקט אם גם על השולחן באזור האוכל יש לוגו של הפרויקט ובדרך לספרייה אני נתקל בדמות קרטון של חבר ללימודים?"

לאחר שיחה עם סטודנט שלקח חלק בפרויקט בשנה הקודמת, החלטתי לנסות את מזלי ולהגיש מועמדות. עובר על הקו"ח ומזדרז לשלוח אותם בכדי שלא לפספס את מועד פקיעת הרישום. To make a long story short, מוצא את עצמי בשלב מתקדם של המיונים בראיון מול נועה - דוברת ומנהלת יחסי הציבור של המכללה, ועורכת הדין קרן סטרול - ראש תחום משפטים במרכז לניהול קריירה. "התקבלת תומר, מזל טוב" מבשרת לי נועה. בעודי מנסה לעכל את הבשורה המשמחת, קיבלתי שיחת טלפון מרביד - מנהלת משאבי אנוש במשרד יגאל ארנון, באשר לתיאום ימי ההתמחות ולקראת מפגש מקדים שאנו עתידים לקיים. אחרי חודשיים שעברו בזחילה בלשון המעטה, הכוללים בין היתר - מילואים, מבחנים וציפייה אדירה להתחיל לעבוד, הגיע רגע האמת. כעת, עליי להתייצב ליומי הראשון במשרד.

8:30: בתחנת ה"תל-אופן" הקרובה לביתי, מחפש זוג אופניים תקינים. 8:55: מחנה ועולה במעלית לפסגת המגדל העגול. מנצל את הטיול הארוך בדרך לפסגה (תרתי משמע?) ומשתדל להסתיר את פלגי הזיעה ממצחי. זהו, הגעתי לקומה 47. כיתוב אדום ואלגנטי "יגאל ארנון ושות'" מסביר את פניי בעת יציאתי מהמעלית ולא מותיר לי מקום לספקות. מיד הופניתי לרוזה המקסימה שדאגה למקם אותי בספריה המשפטית, "משרדי" במהלך החודש הקרוב, מרחק חדר וחצי מלשכתו של יגאל ארנון ז"ל. מניח את התיק בצמוד לסביבת העבודה שלי וכבר מפתיע אותי בכניסה לחדרי רפי - מתמחה במחלקת מקרקעין. במהלך חודשי הראשון במשרד, אעבוד יחד עם רפי ואקבל ממנו משימות והנחיות במקביל למטלות נוספות שיוטלו עליי במסגרת ההתמחות במחלקה. מתיישבים מול המחשב במשרד, עוברים הדרכה בסיסית בתפעול מערכת המידע המשרדית וכבר עליי להספיק לפגישה עם רביד. מודה לרפי על ההדרכה, ופונה לעבר חדרה של רביד. במהלך כשעה וחצי לערך, כל שעשינו יחד רביד ואני היה לעבור בין מחלקות המשרד ולערוך היכרות ביני לבין שאר עובדי המשרד. בנקודה זו, אספר מעט על התרשמותי הראשונית מאופי המשרד. המוניטין והשם היוקרתי שניכס לעצמו משרד "יגאל ארנון" בהחלט מצדיק את עצמו, אך שונה ממה שניתן לתאר או לצפות. קוראים יקרים, תשכחו ממה שראיתם בסרטים. באחת הפגישות המקדימות אמרה לי רביד ובצדק, כי ניתן ללמוד הרבה על אופי המשרד על פי סוגי הרכבים בחניית העובדים. ואכן, בעדינות איך לומר - מרצדסים לא תמצאו פה. חדרי העובדים פתוחים לרווחה, אין זכר למדרג מעמדי כזה או אחר (אין הבחנה בשלטי החדרים בין עו"ד לשותפים) ככל הנראה כפועל יוצא של רציונל גדול יותר מאשר "אנחנו פה בשביל הכסף". בקיצור, סביבת עבודה לא פורמאלית ותומכת שמצליחה לשמור במקביל על רמה מקצועית גבוהה ולא מתפשרת. בהתחשב בעובדה כי המשרד שותף במישרין ובעקיפין בעסקאות הגדולות במשק הישראלי, הדבר בהחלט אינו מובן מאליו ואף ראוי לציון ולהערכה.

בחזרה ליום העבודה הראשון. לאחר סיבוב היכרות ארוך, עם עשרות פרצופים חדשים ולחיצות ידיים מרובות, מתיישב במקומי ומתחיל לקבל משימות במייל. לקראת השעה 13:00, מגיע יובל, מתמחה במשרד ומציע לי להצטרף אליו לארוחת צהריים. סועדים בחדר ישיבות "ירושלים" הצופה על תל אביב רבתי, ובמקביל מנהלים שיחת חולין על תקופת ההתמחות. מציץ בשעון, ומגלה שעליי למהר על מנת להספיק לפגישה שהוזכרה בתחילת הבלוג, במהלכה זכיתי לראות כיצד מנהלים תיק מורכב בתחום הנדל"ן המניב הדורש מעקב וירידה לפרטים הקטנים, הן מנקדות מבט מקצועית של עורכי הדין והן מנקודת המבט של הלקוחות. מיד בתום הפגישה, יזם המשרד הרצאה מקצועית ללקוחות החברה בתחום אחריות נושאי משרה בתאגידים. פתאום לשמוע את המונחים הגבלת אחריות, חובת אמונים וזהירות, הלקוחים מעולם החברות, מקבלים משמעות שונה לחלוטין בחיי המעשה.

בהקשר ישיר לאמור לעיל, אני חושב שהיתרון הגדול ביותר של פרויקט "The leaders", הוא היכולת לטעום משני עולמות במקביל. גם טעימה פרקטית מתוך עולמם של המתמחים, הכוללים בין היתר - כתיבת חוות דעת, ניסוח חוזים ועבודה משפטית שוטפת, לבין היכולת לטעום מעט מ"המגרש של הגדולים" - פגישות עם אנשים בכירים ולקוחות, התחככות עם אנשי מפתח במשק ובאופן כללי מבט מעט "מאקרו" יותר על התנהלותה של פירמת ענק.

טוב. השעה 17:30, הגיע הזמן לחזור למציאות. בשעה 18:30 מתחילה הרצאה חשובה בהגבלים עסקיים במכללה.

עד אז, בציפייה ועניין רב להמשך,

תומר.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×