100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: CyberArk - מרגיש כמו משפחה

מאת: דורין ברוך (10.11.2015)

"אם תרצו אין זו אגדה... ואילו אם לא תרצו הרי כל אשר סיפרתי לכם אגדה הוא, ואגדה יוסיף להיות" (בנימין זאב הרצל). מעולם לא נתתי לפחד לנצח אותי, מבחינתי החיים נועדו כדי שננצל כל רגע בלעשות את הדברים שאנחנו אוהבים.

אני אוהבת לחוות את כל החוויות שיש לכל שלב בחיי להציע , אוהבת אתגרים. אל פרויקט ה-The Leaders נחשפתי לראשונה בתור סטודנטית בשנה א' שלא בדיוק הבינה למה יש בובות של אנשים במכללה. ביררתי קצת וגיליתי מה עומד מאחורי כל בובה כזו. הוקסמתי והחלטתי שאני רוצה להיות חלק מהפרויקט הזה. כשהבנתי שצריך קודם כל לרכוש ניסיון תיאורטי, חיכיתי ושנה לאחר מכן כשהגיעו המיונים, ניסחתי את הפנייה שלי, בידיים רועדות והתרגשות רבה, הקלקתי "שלח". אני אוהבת שהיום שלי עמוס בכל טוב, וזה ה"כל טוב" הנוסף שזכיתי לקחת בו חלק, יחד עם עוד 29 סטודנטים חכמים ומוכשרים (ויפים). לאחר המיונים, הצילומים, הדינאמיקות וההכנות הרבות, הגיע הרגע לו כולנו חיכינו בהתרגשות שיא- הרגע בו מתחילים את ההתמחות.

ביום ראשון ה-18/10/15, לאחר לילה לבן התחיל המסע שלי, התעוררתי כחצי שעה לפני השעון המעורר. כיאה לבחורה פרפקציוניסטית, הפכתי את הארון כדי למצוא בגדים מתאימים. הגעתי לפארק אזורים שבפתח תקווה, פארק ירוק ומקסים מלא בבניינים גבוהים. הרגשתי שחזרתי לכמה דקות לגיל 14, שהגעתי לראשונה למנהטן. הסתובבתי קצת, כיוון שהקדמתי בעשרים דקות (פרפקציוניסטית, כבר הזכרתי קודם) וכמו ילדה בחנות ממתקים קפצתי, חייכתי לעצמי ומלמלתי כמה מילים מהתרגשות.

כשנכנסתי לראשונה למשרדים של CyberArk ראיתי משרדי היי-טק צבעוניים ומגניבים, עובדים צעירים ותוססים ומלא אופניים. קיבלו אותי יפה בכניסה, כל מחלקת ה-HR כבר ידעה שדורין מגיעה, הכינו לי שולחן, כיסא ולפטופ במשרד של אחת הבנות, ערכו לי סיור בקומות והנפיקו לי כרטיס עובד זמני. באותו היום חגגו לאריאלה, מנהלת משאבי אנוש ישראל יום הולדת, הבנות הביאו עוגות, פשטידות, לחמים ועוד דברים טעימים ועשינו ארוחת בוקר צוותית, במהלכה הוקרנה מצגת מרגשת שאחת הבנות הכינה. הרגשתי שהגעתי לסוג של משפחה, למקום שבו האווירה הצוותית והבינאישית חשובה יותר מהכול. כפי שגיליתי זמן קצר לאחר מכן, הסתבר לי שצדקתי.

בהתאם לתוכנית ההתמחות, צורפתי לראיונות וישיבות HR ולמדתי יותר על עולם משאבי האנוש, שמכיל מגוון תכנים מרתקים.

בהיותי חלק משתתף ומשקיף על צוות HR ראיתי בקלות את הדגש שיש בחברה על ההון האנושי, אבל למעשה כל עובד מיד חש בזה כבר במפגש הראשון שיש לו עם הארגון. בניגוד לחברות אחרות בתעשייה, הראיון הראשון שהמועמד עובר הוא ראיון HR שבודק בראש ובראשונה את התאמתו לערכיי החברה. אחד הערכים שמשכו אותי הוא: Smart, Bold But Humble.עליו להיות חכם, מוביל אבל צנוע. הבנתי שזה המקום שאליו הייתי צריכה להגיע.

כל מהות העבודה ב-CyberArk היא צוותית, אם אתה לא יודע להיות חלק מצוות, אתה לא תסתדר שם, מרגישים את זה בכל רגע. הם דוגלים באווירת צוות ודואגים תמיד לרווחת האנשים בצוות, שיהיה להם כיף ונעים להגיע למקום העבודה, פעילויות בתוך החברה ומחוצה לה, וזו הסיבה שאפשר למצוא שם אנשים צעירים שזה מקום העבודה הראשון שלהם והם שם שנים. ובכלל חשבתי שבהייטק אנשים עוזבים בקלות להזדמנות הבאה, אך CyberArk נתוני העזיבה ממש נמוכים.

במהלך השבוע הראשון צורפתי ליום אוריינטציה, בו למדתי קצת על החברה. מדובר ביום הדרכה שאליו מוזמנים העובדים החדשים של אותו החודש (החברה בתנופת צמיחה, ככה שיש עובדים חדשים במגוון רחב של תפקידים). ביום ההדרכה הזה המנכ"ל של ישראל מציג בפניהם מידע על החברה, ורקע כללי ומרתק , לאחר מכן יש טעימה מהעולם המוצרי, על מנת שיכירו מה מפתחים בחברה וטעימות ממחלקות שונות שרלוונטיות לכלל העובדים. יום האוריינטציה בהחלט מכוון את העובד החדש למקום שאליו הגיע ונותן תחושת שייכות וקבלת פנים חמה.

גיליתי דברים מרתקים, גיליתי אנשים שאוהבים את מה שהם עושים, ואין דבר יותר כיף ומעניין מזה.

בנוסף, נחשפתי לפרויקט שנקרא אחריות קהילתית שבמסגרתו החברה אימצה שלוש עמותות מפ"ת. CyberArk תרמה אופציות שלימים הפכו לכסף ממשי שכולו יועד לעמותות, אך לא די בכך החברה מציעה בכל מיני מסלולים והעובדים מתנדבים בשמחה במסגרות שמתאימות להם. מאז שאני זוכרת את עצמי אני תורמת לקהילה וכששמעתי זאת לראשונה תחושה של חום מילאה את ליבי, לא שמעתי על הרבה חברות שדואגות לכך, שמחתי.

בקיצור, התאהבתי!

אני מחכה בקוצר רוח להמשך החוויה שלי ב- CyberArk, בטוחה שהיא תהיה מעניינת ואני מזמינה אתכם להצטרף אליי להרפתקה קצרה.

שלכם, דורין ברוך.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (3 סה״כ)

גאה בך על הפוסט הראשון והמהמם שכתבת... סיכמת יפה תקופה ארוכה שכולנו חיכינו שהרגע הזה יגיע ואיך זה מרגיש שהוא סוף סוף כאן. מחכה לקרוא עוד ממך בהמשך ומאחלת לך ים בהצלחה!! זוהי רק ההתחלהלהלהלה :)))

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

נשמע כמו פירמה מצוינת

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×